Konut Fiyatları 2 Milyon Liraya Koşuyor! Dar Gelirli Vatandaşlar Artık Ev Sahibi Olmayı Hayal Bile Edemeyecek

Yükselen konut fiyatları nedeni ile dar gelirli vatandaşlar büyük bir geçim sıkıntısı yaşamaya başlarken ne yazık ki artık dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olmayı hayal bile edemeyecek duruma geldi.

Emlak Haberleri 02.12.2021 - 10:06 02.12.2021 - 10:07 Gülcan Özer

Konut fiyatları zam yağmuru altında rekor seviyelere tırmanmaya devam ederken ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar her geçen gün bu hayallerinden biraz daha uzaklaşmaya devam ediyor. 

Konu hakkında Sözcü Gazetesi'nden Gamze Bal'a açıklamalarda bulunan Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrasında emlak piyasasında ciddi bir panik havası oluştuğunu söyledi. Pek çok ev sahibinin süreçte fiyat belirlemekte sorunlar yaşadığını, evini satması durumunda yerine yenisin koymakta zorlanacağı endişesi ile konut satışlarını durdurduğunu söyledi. 

2022'DE EV FİYATLARI NE OLUR, KONUT FİYATLARI DÜŞER Mİ, YÜKSELECEK Mİ?

2022 yılında ev fiyatları ne olur sorusuna yanıt veren sektör temsilcilerinin ortak görüşü konut fiyatlarında yükselişin devam edeceği yönünde oldu. Konut fiyatlarında yükselişin devam etmesi ağırlıklı görüş olarak öne çıkarken Keller Williams Cadde Gayrimenkul Danışmanı Burçak Sencer Çokgör ise ev sahiplerinin şu anda döviz kurunda yaşanan yükselişleri fiyatlarına yansıttıklarını söyledi. 

konut fiyatları ne olur 2022-1

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat maliyetlerinde yaşanan yükseliş nedeni ile 2022 yılında ev fiyatlarının da zamlanacağını belirterek orta nitelikli bir evin Türkiye geneli satış fiyatı için 2 milyon lira, İstanbul'da ise 3 milyon liraya ulaşabileceğini dile getirdi. Konut fiyatlarında yaşanan yükselişin sınırlandırılması için hükümetin mutlaka ucuz konut üretiminin önünü açacak önlemler alması gerektiğini belirten Tellioğlu aksi halde 2022 konut fiyatları için zamların kaçınılmaz hale geleceği uyarısında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@