Konut Fiyatlarını Düşürecek Yeni Hamle Geliyor!

Son yıllarda yükselen konut fiyatları konut satışlarını olumsuz etkilerken Emlak Katılım Bankası konut fiyatlarını düşürecek kritik bir hamleye hazırlanıyor!

Emlak Haberleri 28.03.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Son yıllarda yükselen konut fiyatları konut satışlarını olumsuz etkilerken Emlak Katılım Bankası konut fiyatlarını düşürecek kritik bir hamleye hazırlanıyor!

Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu bankanın faaliyete geçmesi nedeni ile basın mensupları ile küçük bir toplantı gerçekleştirdi. Son derece hızlı bir çalışma süreci ile Emlak Katılım Bankası'nı 18 yıllık bir süreden sonra tekrar faaliyete geçirdiklerini dile getiren Aksu bankanın pek çok alanda hizmet sunacağını söyledi. Emlak Katılım Bankası Konut Fiyatlarını UcuzlatacakSon dönemde yükselen konut fiyatlarına da değinen Aksu "Konut sektöründe maliyetleri düşürmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda birçok işbirliğine imza atacağız'' diyerek ev sahibi olmak isteyen kişileri sevindirecek bir açıklamaya imza attı. Vatandaşın Emlak Katılım Bankası'ndan en büyük beklentisi düşük faiz oranları ile konut kredisi kullandırması olurken Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Aksu konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında en büyük hedeflerinden biride sürdürülebilir gayrimenkul finansman modellerini hayata geçirmek olduğunu dile getirdi. Yani banka mevcut konut kredisi paketlerine alternatif yeni bir finansman modeli hayata geçirecek. Vatandaşın hem krediye ulaşımını kolaylaştıracak hem de kredi maliyetini düşürerek gerçekten kira öder gibi ev sahibi olunmasının önünü açacak. Bu sayede dar gelirli aileler de ev sahibi olma imkanı bulacak. 18 Yıl Aradan Sonra Yine Hizmet Vermeye Başladı! 18 yıllık uzun bir aradan sonra yeniden finans sektöründe hizmet vermeye başlayan Emlak Katılım Bankası adına açıklama yapan Aksu bankanın şu anda Türkiye'nin en güçlü bilançolarına sahip bankalarından biri olduğunu belirterek 1.1 milyar liralık öz kaynaklarının ve 750 milyon liralık ta sermayelerinin olduğunu dile getirdi. Gecelerini gündüzlerine katarak kısa sürede bankayı faaliyete geçirdiklerini belirten Deniz Aksu Türkiye'nin altınca katılım bankası olarak sektöre yeni farklılıklar katacaklarını dile getirdi. Gayrimenkul Sektöründe Piyasa Yapıcı Olacak! İnşaat ve gayrimenkul sektöründe piyasa yapıcı kurum olma hedefleri bulunduğunu belirten Aksu “Türkiye Emlak Katılım Bankasının yeni vizyonunda bu sistemi Türkiye’de oturtmak ve kamunun hizmetine sunmak bulunuyor. Biz bunu gerçekleştireceğiz. Yapı malzemeleri üreticileri ve kullanıcılarından oluşan inşaat sektörünü en iyi noktaya taşıyacak finansal çözümleri sunan bir banka olmayı hedefliyoruz" diyerek planlarından bahsetti. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@