KİPTAŞ Genel Müdürü Kurt'tan Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri Projesi Açıklaması!

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları büyük bir hızla devam ederken konu hakkında bir son dakika açıklaması da KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt tarafından yapıldı.
KİPTAŞ Genel Müdürü Kurt'tan Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri Projesi Açıklaması!

Türkiye'de deprem riski en yüksek iller arasında ilk sırada yer alan ve her an büyük bir depremin vurma riskinin yer aldığı İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmişti. Bir yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir yandan da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar ile şehirde büyük bir kentsel dönüşüm seferberliği başlatılmıştı.

Yürütülen çalışmalar hakkında bir son dakika açıklaması da İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt tarafından yapıldı. Kurt resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklaması ile Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri dönüşüm projesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

EYÜPSULTAN YEŞİLPINAR EVLERİ PROJESİNDE SON DURUM NE?

Türkiye'nin mega şehri İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ederken konu hakkında bir son dakika açıklaması da KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt tarafından yapıldı. Kurt resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında "Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri dönüşüm projemizin yapımı sürüyor. 50 yıllık mülkiyet problemini 18 ayda çözdük. Tüm engellemelere rağmen yoğun çaba göstererek hak sahiplerinin tamamıyla uzlaştık. Tasarımı ve donatılarıyla örnek bir proje inşa ediyoruz" dedi.

KİPTAŞ Genel Müdürü Kurt'tan Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri Projesi Açıklaması!

Dev projede 3 adet 4+1 kapalı mutfak, 210 adet 3+1 kapalı mutfak, 28 adet 3+1 açık mutfak, 148 adet 2+1 kapalı mutfak, 216 adet 2+1 açık mutfak, 3 adet 1+1 kapalı mutfak, 56 adet 1+1 açık mutfak olmak üzere toplam 664 konutun inşa edileceği ilan edilmişti. Projeden ev sahibi olacak kişiler son durumu yakından takip ederken projede fiziki ilerleme şu anda yüzde 20 seviyesinde yer alıyor.