TOKİ ayda 4 bin TL taksitle 32 ilde konut satışlarına başladı! İşte başvuru şartları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan son açıklama ile birlikte ayda 4 bin TL taksit ile 32 ilde konut satışlarının yapılacağı öğrenildi.
TOKİ ayda 4 bin TL taksitle 32 ilde konut satışlarına başladı! İşte başvuru şartları

Eylül ayı itibariyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşların da konut sahibi olabileceği kampanyalar duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre toplamda 32 ilde satışa sunulacak olan kampanyalarda hangi iller üzerinden başvuruların yapılacağı ve de başvuru şartların neler olduğu gibi pek çok detay verildi.

Süreç içerisinde belirli tarih aralıklarında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)'nin resmi internet adresinden yayımlanacak olan konutların hangi illerde satışa sunulacağı konusunda merak edilenlerin artmasının ardından konu ile ilgili detaylara da yer verildi.

TOKİ 32 İLDE KONUTLARI SATIŞA ÇIKARDI!

Konu ile ilgili TOKİ tarafından yapılan açıklamalarda satışa çıkarılacak olan konutların illere göre dağılımı şu şekildeydi; "Aksaray, İzmir, Antalya, Diyarbakır, Bilecik, Kocaeli, Manisa, Ankara, Ordu, Nevşehir, Adana, İstanbul, Denizli, Kütahya, Ordu, Bolu, Muğla, Çorum, Nevşehir, Aydın, Edirne, Erzincan, Kayseri, Mersin, Karabük, Konya, Yozgat, Kastamonu, Trabzon, Kırklareli, Şanlıurfa, Isparta"

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Tüm bunların yanı sıra kişilerin başvuru yapabilmesi için belirli şartların da sağlanması gerektiği ifade edildi. Bu şartlar da yine TOKİ'nin resmi internet adresinden şu şekilde duyuruldu;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 21.000.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 21.000.-TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.