Konut Projesinden Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Dolandırıcıları Yine İş Başında

Ev almak isteyen kişiler ne yazık ki sık sık dolandırıcıların hedefi haline geliyor, konut dolandırıcıları boş durmuyor.

EMLAK HABERLERİ 27.05.2019 - 08:56 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ev almak isteyen kişiler ne yazık ki sık sık dolandırıcıların hedefi haline geliyor, konut dolandırıcıları boş durmuyor. Sizde ev almak isterken tüm birikiminizden olabilirsiniz!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler konut dolandırıcıları tarafından kolay hedef olarak görülmeye devam ediyor. Benzer olaylardan biride Antalya'da yaşandı. Antalya konut projeleri arasında yer alan bir projeden ev aldığını sanan kişi arabasını ve tüm nakit birikimini dolandırıcılara kaptırdı. Ev Sahibi Olmak İsterken Dert Sahibi Oldu! Antalya'da uygun fiyatlı bir konut projesi olduğu bilgisini alan kişi hayallerini gerçekleştirmek ve ev sahibi olmak için projeden ev satın almak istedi. Konut satış sözleşmesi imzalamadan önce şantiyeyi ziyaret eden kişi şantiye alanında çalışmaların başladığını ve beton atıldığını gördükten sonra topraktan ev almak üzere sözleşme imzaladı. Atılan temele ikna olan kişi Cihan Tuğçeli tüm nakit birikimini, arabasını ve İstanbul'da yer alan evini projeye yatırdı. Ancak bir türlü evi teslim alamadı. Elindeki konut satış sözleşmesi ve diğer evraklarla dolandırıldığı ididası ile mahkemeye başvurdu. Konut Satış Sözleşmesi Olmasına Rağmen Evini Teslim Alamadı Haziran ayında kendisine evinin teslim edileceği söylenen Tuğçeli aradan geçen uzun zamana rağmen evini bir türlü teslim alamayınca Antalya polisine başvuruda bulundu. Polis ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede inşaat alanının doğru olduğu ancak inşaatın konut satış sözleşmesi imzalanan kişi tarafından yapılmadığı ortaya çıkarıldı. Konut dolandırıcıları tarafından hayata geçirilen hayali konut projeleri ile dolandırılan Tuğçeli zararının karşılanmasını isterken ev sahibi olma hayalleri kuran kişilere de son derece dikkatli olmaları yönünde tavsiyede bulundu. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@