Konut Satış Rakamları Asıl Çıkışı 2020 Yılında Yaşayacak, Gayrimenkul Sektörü Canlanacak!

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlerin ardından inşaat sektörü beklendiği gibi hareketlenirken konut ve gayrimenkul sektöründe asıl çıkışın 2020 yılında yaşanacağı belirtiliyor.

EMLAK HABERLERİ 24.12.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlerin ardından inşaat sektörü beklendiği gibi hareketlenirken konut ve gayrimenkul sektöründe asıl çıkışın 2020 yılında yaşanacağı belirtiliyor.

İnşaat ve konut sektörü düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında giderek hareketlenmeyi sürdürüyor. Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında sektörde asıl çıkışın 2020 yılında yaşanacağını açıkladı. KONUT SATIŞLARI 2020 YILINDA KATLANARAK HIZLA ARTACAK TÜİK tarafından açıklanan konut satış istatistikleri rakamlarını değerlendiren Hasanoğlu, “Bu yıl önceki yılın aynı dönemine göre konut satışlarında düşüş yaşandı. Yaşanan bu durgunluğun enflasyon oranlarıyla doğrudan orantılı olduğunu söyleyebiliriz.Enflasyon artışı sebebiyle tüketicilerin konut alımında ertelemeye gittiklerini düşünüyoruz. Yılın son döneminde ve 2020’de konut kredilerindeki yapılacak düzenlemelerle konut satışlarının yeniden yükselişe geçmesini bekliyoruz” diyerek 2020 yılından umutlu olduklarını söyledi. YABANCILARA KONUT SATIŞI 2019 YILINDA REKOR KIRDI2019 yılında yabancıların gerek yükselen döviz kuru gerekse de düşen konut fiyatları nedeni ile alıma yöneldiğini belirten Hasanoğlu "Yabancı yatırımcının ülkemize olan ilgisi bu yıl hiç eksilmedi. Yabancılara yönelik konut satışları geçtiğimiz yıla göre ciddi bir artış gösterdi.Hasanoğlu Şirketler Grubu olarak bu konuda ciddi bir canlılık yaşandığını gözlemliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı şartları konusunda yapılan düzenleme ve döviz kurunda yaşanan artış yabancı yatırımcının ilgisini daha da artırdı” dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@