Konut Sektörü Baharı Bekliyor! Konut Satışları Ne Zaman Artacak?

31 Mart seçimlerin geride kalmasının ardından emlakçılar bahardan umutlu. Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül konut satışlarıyla alakalı açıklama yaptı.

Emlak Haberleri 15.04.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

31 Mart seçimlerin geride kalmasının ardından emlakçılar bahardan umutlu. Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül konut satışlarıyla alakalı açıklama yaptı.

31 Mart yerel seçimlerin geride kalmasının ardından emlakçılar ilkbaharın gelmesiyle sezonun açılacağını düşünüyor.Konut Satıışları Şuanki Dönem de Durgun! Konut satışlarının gidişatı hakkında açıklamalarda bulunan Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül “Konut satışları bugüne kadar büyük bir durgunluk yaşamakta ancak ilkbaharın gelmesiyle sezonun açılacağına düşünüyoruz. Burada hükümetin acilen alması gereken önlemler var bunların başında faiz oranlarının acilen düşürmesi gerekiyor ev ihtiyacı olan vatandaşlarımızın nakit parası olanların tam ev almanın zamanı diyoruz. Çünkü sezonun açılmasıyla eğer faizler de düşerse vatandaşlarımızın ev almasını tavsiye ediyorum.Vatandaşı faizden dolardan caydırarak konuta yönlendirilmesi gerekiyor. Burada maliye bakanımızın alması gereken bazı konular konut olan bir kişi yılda 2 ve ya 3 bin TL emlak vergisi ödüyor veya da bir tapu satışında 10 bin lira alıp satış harcı öderken ama diğer yanda parasını dolar veya faize yatıran bir kişinin herhangi bir ödeme yapmıyor. Bunlarda da vergi alınırsa caydırıcı olur dövize değil de konuta yatırım yapar Bu konu üzerine mutlaka durulması gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Ali Özgül: "Emlakçının Mesleki Yeterlilik Belgesi Olup Olmadığını Mutlaka Sorun!"Açıklamalarına konut alacaklara ve emlakçılara yolu düşeceklere uyarılarda bulunarak devam eden  Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, " Vatandaşların bunda sonra ev alırken mutlaka emlakçının mesleki yeterlilik belgesi olup olmadığını sorun.Bundan sonra artık Ticaret İl Müdürlüğünün yetkilendirdiği emlakçılar bu sektörde hizmet verecek vatandaşlarımız konut alım satımlarında gidecekleri emlakçının mesleki yeterlik belgesinin olup olmadığını mutlaka baksınlar mesleki yeterlilik belgesi olmayan emlakçılarla alışveriş yapmasınlar” tavsiyesinde bulundu. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@