Konut Stoku Eritme Planı Tepki Çekti!

Emlak Konut, GYDODER, İNDER ve KONUTDER tarafından başlatılan konut stoku envanter çalışması toplumun farklı kesimlerinden büyük tepki çekti.

Emlak Haberleri 09.11.2018 - 13:49 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Emlak Konut, GYDODER, İNDER ve KONUTDER tarafından başlatılan konut stoku envanter çalışması toplumun farklı kesimlerinden büyük tepki çekti.

Özellikle de yine bazı sıfır konut projelerinin indirime dahil edileceği iddiaları vatandaşı kızdırırken ekonomik sıkıntılar nedeni ile zorda olan diğer sektörlerde sürekli inşaat sektörünün desteklenmesinden şikayetçi oldu. Konu hakkında bugün son derece çarpıcı bir yazı kaleme alan Sabah Gazetesi yazarlarından Dilek Güngör stok eritme planı için çarpıcı detaylara yer verdi. Konut stokunun bu kadar fazla olmasının nedeni olarak "yüksek konut fiyatları" olduğuna dikkat çeken Güngör yapılanın hatalı bir davranış olduğunu söyledi. Konut Sektöründe Ahlaki Çöküntü Yaşanıyor!Dilek Güngör yapmış olduğu yazısında inşaat sektöründe "Zannımca, sektör "Nasılsa hepimiz aynı gemideyiz, kimsenin batmasına izin verilmez" psikolojisine kapılmış. Bu da, piyasada ahlaki çöküntü yaratmış durumda... Bakıyorsunuz, adamın şirketinin borcu dağ gibi... Bankalar borcu yeniden yapılandırıp şirketin işine devam etmesini istiyor." diyerek oldukça sert cümlelere imza attı. İnşaat patronlarının servetine servet kattıklarını belirten Güngör "Anlayacağız, patronlar zengin, şirketleri borçlu. Devlet babadan destek bekliyorlar! Bu basiretsiz ve hoyrat tüccarlık kafasından bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Biliyorsunuz, bugüne kadar hükümet sayısız destek paketi çıkardı. Faizler düşürüldü.Yabancıya satışın önü açıldı. Keşke siz de bire 10 kazandığınız fiyatlarda ısrar etmeseydiniz de bu kadar stok biriktirmeseydiniz. Çuvaldızı biraz da kendinize batırın!" diyerek konut stok eritme paketini oldukça sert bir şekilde eleştirdi. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@