Kurban bayramında sağlık ocakları açık mı? Aile hekimleri çalışıyor mu?

Kurban Bayramı’nda evinde bebek olan aileler çocuklarının rahatsızlıklarını evlerine en yakın sağlık kuruluşuna götürerek çözmeye çalışıyor.

GÜNDEM 10.08.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Kurban Bayramı’nda evinde bebek olan aileler çocuklarının rahatsızlıklarını evlerine en yakın sağlık kuruluşuna götürerek çözmeye çalışıyor. Bundan dolayı da anneler ve babaların yanı sıra evlerinde hasta bakan vatandaşalar Kurban bayramında sağlık ocakları açık mı? Aile hekimleri çalışıyor mu? Sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

Kurban Bayramı bu yıl Pazar gününe denk gelmesinden dolayı evlerinde ilk defa bebekleriyle bayramı kutlayacak olan aileler çocuklarının sıkıntılarını çözmek için aile hekimlerine başvuru yapıyor. Aile hekimleri tarafından takip edilen bebeklerin bayramda rahatsızlanması durumunda sıkıntıya düşmem için aileler şimdiden aile hekimlerinin bayramda açık olup olmadığını araştırmaya başladı.AİLE HEKİMLERİ BAYRAMDA AÇIK MI?Aile hekimlerine sürekli çeşitli rahatsızlıklardan dolayı başvuran aileler ve evlerinde hasta bakan hasta yakınları bayramda Kurban bayramında sağlık ocakları açık mı? Aile hekimleri çalışıyor mu? Sorusunun cevabını merak etmeye başladı.SAĞLIK OCAKLARI BAYRAMDA ÇALIŞIYOR MU?Aile hekimleri ve Sağlık ocakları, bayramların yanı sıra resmi tatillerde nöbet usulü çalışma programı uyguluyor. Yönetmeliğe göre sağlık ocakları resmi tatil günlerinde en az iki personelle 09.00 / 12.00 saatleri arasında nöbet tutarak hastalara bakıyor.KURBAN BAYRAMINDA AİLE HEKİMLERİ AÇIK MI?Resmi tatil ve Cumartesi - Pazar günleri tutulacak nöbet hizmetlerinin süresi günlük 3 saat olup 9.00 / 12.00 saatleri arasında tutulacaktır. İl Sağlık Müdürlükleri bölgenin şartlarına göre bu 3 saatlik nöbet süresini süreklilik esasına uygun olarak ve nöbetin disiplin ve anlamını bozmayacak şekilde ve bölge halkına duyumunu yaparak başka saatler arasında da düzenleyebilir. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@