Kurumlara Ait Bahçeler 20.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Kamudan Satılık

Devletten satılık tarım arazisi almak isteyenler için yılsonu duyurularında çok sayıda şehir için ilan yayımlandı. İhale ile gerçekleştirilecek satış işlemleri için yayımlanan son duyurular...

Emlak Haberleri 28.12.2021 - 11:39 28.12.2021 - 11:39 Mustafa Karagöz

Devlet kurumlarının satılık tarım arazisi, tarla ve bahçe ilanlarında yılsonunda liste kabardı. Yeni yıl öncesi kurumlar hangi taşınmazları satışa çıkardıklarını listeler halinde kamuoyuna duyurdular. Kamudan bahçe almak isteyenler için de güncel listeleri sizlere aktarıyoruz. İşte yeni dönem tarım arazisi, bahçe ve diğer arazi satış ilanları.

KAMUDAN SATILIK ARAZİLER, BAHÇELER YENİ YIL ÖNCESİ SON DUYURULAR

Satışı yapılacak son duyurulara bakıldığında 10'dan fazla şehirde toplam 22 arazi satış duyurusu olduğu görülüyor. Bazı duyurularda ise satışı yapılacak olan arazilerin sayısı birden fazla durumda. Örneğin son yayımlanan duyuruda Bursa'da 13 arazi satışı yapılacağı açıklandı. Bazı duyurularda ise çok büyük m2'li arazilerin satışlarının yapılacağı bildirildi. Tüm bu satış ilanlarını liste halinde aktarıyoruz.

* Uludağ Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda Milli Emlak Keles ve Harmancık'ta 13 adet taşınmazı ihale usulü ile satacaktır

bursa bahçe 1

* Kırklareli Babaeski'de imarsız arsa satışı yapılacak. Babaeski Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru ile ihale tarihi 10 Ocak olarak açıklandı. 

babaeski bahçe

* Aydın Koçarlı'da zeytinlik, arsa, dükkan vb. taşınmazların satışı yapılacaktır. 

aydın bahçe

BU İLANLARIN DIŞINDA TOPLAM 222 DUYURU VAR

Bu ilanların dışında bahçe veya tarım arazisi satışı için toplam 22 duyuru bulunuyor. BU duyuruların hangi şehirlerde olduğunu ve başvuruların nasıl yapılacağını aşağıda aktarıyoruz. Aşağıda emlak365.com olarak aktardığımız tabloda hangi ilde kaç arazi satışı olacağına ve ihale tarihlerine dair bilgiler yer alıyor. 

satılık bahçe listesi 4satılık bahçe listesi 3satılık bahçe listesi 2satılık bahçe listesi 1

DEVLETTEN BAHÇE ALMAK İSTEYENLER DİKKAT

Devletten bahçe almak isteyenler için yapılması gerekenler kurumlarla dorğudan iletişime geçmek. Kurumların ihale birimlerine doğrudan başvuru yapılması durumunda ihale şartnamesine ulaşılacak. İhale şartnamesinde geçici teminat bedeli başvuru evrakları ihale tarihi ve diğer tüm detaylar yer alır. İhale şartnamesine göre yapılacak başvuruların ardından ihale sürecine katılım sağlanacak. En yüksek teklifi veren ise arazileri almaya hak kazanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@