Kuzey Marmara Otoyolu 4. Kesim Liman ve Sevindikli Kavşağı ile V07 Viyadüğü Trafiğe Açıldı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kesim 4 açılış tarihini duyurdu. Bayram öncesi yeni güzergah hizmete açılacak, bayram trafiği için büyük rahatlık sağlayacak!

EMLAK HABERLERİ 30.05.2019 - 09:25 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kesim 4 açılış tarihini duyurdu. Bayram öncesi yeni güzergah hizmete açılacak, bayram trafiği için büyük rahatlık sağlayacak!

Yap İşlet Devret modeli ile hayata geçirilen Kuzey Marmara Otoyolu projesinin 4. kesim ve 5. kesim alanlarının belirli bölümleri trafiğe açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden:“Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) Kesiminin Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri” işi kapsamında Kesim-4: Kurtköy-Liman Kavşağı Arası Kesimi Liman Bağlantı Yolu üzerindeki V07 viyadüğü (çift yönlü olmak üzere ) ve ayrıca, Kesim-5’te yer alan; Liman Kavşağı (Km:151+500) - Sevindikli Kavşağı (Km:168+225) Arası (Sevindikli Kavşağı dahil, V03 viyadüğü tek yönlü (sol taşıma yolu) olmak üzere ) kesimlerinin 6001 Sayılı Karayolları Kuruluş Kanunu’nun 15. Maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.1. Otoyolun bu kesimleri 30/05/2019 tarih ve saat: 23:59'da trafiğe açılacaktır.2. Belirli yerler (Köprülü Kavşaklar, Ücret Toplama İstasyonları v.b.) ve şartlar dışında Otoyola giriş ve çıkış yasaktır. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilmiş olan telçitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasaktır.3. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır.4. Bu kesimde mecburi asgari hız 40 km/saat olup, azamı hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerdir. (Max. 120 km./saat)5. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasaktır. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde (Bankette) durulabilir.6. Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nden ve Görevli Şirketten izin almaları gerekmektedir.7. “Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) Kesiminin Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri” işi kapsamında Kesim-4: Kurtköy-Liman Kavşağı Arası Kesimi Liman Bağlantı Yolu üzerindeki V07 viyadüğü (çift yönlü olmak üzere ) ve ayrıca, Kesim-5’te yer alan; Liman Kavşağı (Km:151+500) - Sevindikli Kavşağı (Km:168+225) Arası (Sevindikli Kavşağı dahil, V03 viyadüğü tek yönlü (sol taşıma yolu) olmak üzere ) kesiminin yapımı, bakımı ve işletilmesi sözleşmesi gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülecektir.8. 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. maddesi gereğince ilan olunur.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@