Lojman Satış İlanı! Burdur, İzmir ve Diyarbakır'da Kamu Konutları Satılacak

3 farklı şehirde yer alan kamu konutlarının satışları için ihale ilanları yayımlandı. Milli Emlak Müdürlükleri ve Belediyelerin kamu konutu satış ihaleleri ay sonuna doğru gerçekleştirilecek.

Emlak Haberleri 10.09.2021 - 09:19 10.09.2021 - 09:19 Mustafa KARAGÖZ

Kamu konutu satışları için yeni gün itibariyle 3 farklı ilan yayımlandı. 

Diyarbakır, Burdur ve İzmir için yayımlanan ilanların iki tanesi Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yayımlanırken bir tanesi de belediye başkanlığından geldi. İşte kamu konutu satışlarına dair o duyurular. 

BURDUR İL MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan toplam 39 taşınmaz satılacak. Kamu konutu ve arsadan oluşan taşınmazla için kurum 23 Eylül tarihinde ihale düzenleyecek. Kamu konutu satışlarında öncelikli satış hakkı uygulanacak olup 31 dairenin 2 tanesi herkese açık şekilde satılacak. Kurum konutların tamamı için 175.000 TL muhammen bedel belirlerken bir duyuru ise 2 milyon 794 bin TL muhammen bedel ile satılacak olan bina için oldu. 

Öncelikli satış hakkı kapsamında yapılacak 30 konutun satışı ise içinde bulunan kamu personellerine yapılacak. Konutların içerisinde yer alan personellere lojmanı alıp almak istemedikleri sorulacak. Memurlar lojmanları almak isterlerse ilk satış hakkı onlara verilecek almak istemeyenler için ise ihale düzenlenecek. 

burdur lojman satışı eylül 2021

DİYARBAKIR MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda "Mülkiyeti Hazineye ait kat mülkiyeti/kat irtifakı tipindeki (türündeki) kamu konutları (lojman) 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte yer alan hükümler ile 4706 sayılı Kanunun 4. maddesinin 5 ila 11. fıkralarına göre satış ihaleleri yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Kamu konutu satış ilanında toplam 53 konutun satışı yapılacağı ilan edilirken sadece bir konut boş konumda olup ihale herkese açık olacak. Diğer 52 konutun satışı ise öncelikli satış hakkı kapsamında içerisinde yer alan personellere satılacak. İhale işlemleri 22 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. 

diyarbakır lojman satışı eylül 2021

İZMİR KONAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İzmir Konak Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda bir adet dairenin satışını yapılacağını duyurdu. Güneşli Mahallesinde bulunan konut için düzenlenecek olan ihale herkese açık olacak. 23 Eylül tarihinde ihale düzenlenecek olan belediye başkanlığı isteklilerin 9 Eylül Meydanı No:11 Belediye Hizmet Binası 4. kat Basmane adresinde Belediyemiz Encümen toplantı salonunda ihaleye katılacaklarını bildirdi. Konut satışı 370 bin TL muhammen bedel ile satışa çıkarıldı. 

izmir lojman satışı eylül 2021

Lojman satışları için başvuru işlemleri kurumlar üzerinden yapılacak. İşlemler ihale tarihine kadar yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@