LPG'Lİ Araç Kapalı Otopark Yönetmeliği Düzelecek, LPG Otopark Sorunu Çözülecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum LPG li araç sahiplerini yakından ilgilendiren kapalı otopark sorunu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 19.03.2019 - 11:15 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum LPG li araç sahiplerini yakından ilgilendiren kapalı otopark sorunu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir gündemde yerini koruyan LGP li araç kapalı otopark yönetmeliği hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Konunun gündemlerinde olduğunu belirten Bakan Kurum sorunun çözümü hakkında çalışma yaptıklarını belirten Bakan Kurum sorunun çözeceklerini söyledi. Nisan Ayında Düzenleme Yapılacak! Söz konusu yasal düzenlemenin Nisan ayında yapılacağını belirten Bakan Kurum "LPG’li araçların AVM, otellere, kapalı otoparklara girmesine ilişkin süreci değerlendiriyoruz. TSE’nin kurallarına uyulması gerekiyor.İçişleri Bakanlığı’mızın da yangın yönetmeliğine ilişkin düzenlemeler yapması gerekiyor. Bizim tarafımızda da yangın yönetmeliğinde değişiklik yapmamız gerekiyor. Tedbirlerin alınmasıyla birlikte LPG’li araçların AVM’lere girmesi çalışmasını yapıyoruz. Yönetmelik değişikliğiyle hallediliyor. Nisan ayında düzenlemeleri yaparız" dedi. Düzenlemenin Ardından LPG Otopark Sorunu ÇözülecekYapılacak olan yasal düzenlemenin ardından otopark sorunu çözülmüş olacak. Böylelikle LPG li araçlar da kapalı otoparklara girebilecek ve hafta sonları açık otoparkların dolu olması nedeni ile LGP li araç sahiplerinin mağdur olmalarının önüne geçilecek. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@