Mamak Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Kapsamında "Diriliş Mahallesi" Kuruluyor!

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Mamak Anayurt Gülseren Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Diriliş Mahallesi kuruldu.

Kentsel Dönüşüm 09.07.2018 - 21:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Mamak Anayurt Gülseren Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Diriliş Mahallesi kuruldu.

Toplamda 5 bin 260 adet konutun baştan inşa edildiği projede Gülseren - Anayurt mahallesi isminin değiştirilerek Diriliş Mahallesi olmasına karar verildi. 



Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü Yeni Mahalleye Taşınacak!



Diriliş Mahallesi yeni modern binaları ve planlı yapısı ile yaşanabilir şehircilik projesi konusunda örnek olacak. Yine proje kapsamında Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü binası da bu mahalleye taşınacak. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün taleplerine yanıt verebilecek kapsamlı bir bina inşa edilecek ve emniyet müdürlüğü hizmetlerini bu binada vermeye başlayacak. 



9 senedir devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bölgede yer alan 9 bin gecekondu yıkılarak yerlerine modern binalar yapılırken ilçenin görüntüsü adeta baştan yaratıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak, yatırım ve hizmetlerle huzur ve umut şehri oldu" dedi. 



Mamak Belediyesi Anayurt -Gülseren Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi 



Gerçekleştirilen Gülseren-Anayurt Kentsel Yenileme Projesi ile Mamak Belediyesi gecekondu dönüşüm projesi kapsamında tüm Türkiye'ye örnek oldu. Dönüştürülecek olan proje kapsamında yıkılacak olan 1.237 adet gecekondudan toplamda 1.222 tanesinin yıkım işlemleri tamamlandı. Geriye kalan gecekonduların da mümkün olan en kısa sürede yıkılması bekleniyor. 



Proje kapsamında toplamda 5 bin 260 adet konut üretilecek. Konut üretimi konusunda Mamak Belediyesi ile TOKİ ortak olarak pek çok projeye imza attı. TOKİ Mamak Gülseren projesi kapsamında çok sayıda konut üretmişti. Yeni projelerde de anlaşmalar imzalanmaya devam ediyor. TOKİ Mamak Gülseren 4. etap projesi kapsamında 447 adet konut üretilecek. 



Emlak365.com




Gelişmelerden Haberdar Olun

@