Mansur Yavaş Açıkladı! "Ulus Anafartalar Çarşısı Yıkılacak Mı?"

Yıkılıp yıkılmayacağı merak konusu olan ve büyük tartışmalara neden olan Ulus'ta bulunan Anafartalar Çarşısı hakkında Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 23.05.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Yıkılıp yıkılmayacağı merak konusu olan ve büyük tartışmalara neden olan Ulus'ta bulunan Anafartalar Çarşısı hakkında Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara'nın simgeleri arasında yer alan Anafartalar Çarşısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Anafartalar Çarşısı Yıkılacak Mı?Başkan Mansur Yavaş bugün yapmış olduğu açıklamasında “Biraz elden geçirip, güzelleştirip kiraya vereceğiz. Hem belediye gelir elde edecek hem de Ulus canlanmaya başlayacak. Yavaş yavaş Ulus’u mutlaka cazibe merkezi haline getireceğiz” diyerek çarşıyı yıkmayacaklarını açıkladı. Hatırlanacağı üzere ilk olarak Anafartalar Çarşısı için Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında yıkım kararı çıkarılmıştı. Daha sonra tarihi çarşı için mahkemeye yapılan itiraz ile mahkeme yıkımı durdurma kararı aldığını duyurmuştu. Başkan Mansur Yavaş Ulus'u canlandırmak istediklerini söyleyerek “Ulus esnafı, Ulus’un canlanmasını istiyor. Biz Anafartalar Çarşısı’nı yıkmayı düşünmüyoruz. Anafartalar Çarşısı’nı biraz elden geçirip, güzelleştirip kiraya vereceğiz.Hem belediye gelir elde edecek hem de Ulus canlanmaya başlayacak. Ulus Meydanı ile ilgili bir takım çizim hazırlıkları var. Ulus’u mutlaka cazibe merkezi haline getireceğiz. Bir kısmı belediyenin çabuk yapacağı işler.Bir kısmı da kurumlar arası işbirliğine tabii olan, karar alma sürecine bağlı hususlar. Artık hepsini parça parça çözeceğiz. Kurumlarla temaslarımız da olacak. Kimi ilgilendiriyorsa mutlaka görüşeceğiz” diyerek tarihi çarşıyı yıkmayacaklarını söyledi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@