MAPEG İhale Duyuruları: 6 İlde Yeni Açılacak Maden Sahaları İçin Duyurular Yayımlandı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete ile Şırnak, Hakkari, Van, Siirt, Diyarbakır ve Elazığ 'da yer alan maden sahaları için ilan yayımladı.

Emlak Haberleri 17.11.2021 - 08:16 17.11.2021 - 08:25 Gülcan Özer

2. grup ve 4. grup maden sahaları için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından tesis şartı ile ihale ilanı yayımladı. 17 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında Şırnak, Hakkari, Van, Siirt, Diyarbakır ve Elazığ İlleri dahilinde bulunan ER:3411954 sayılı (54.009,77 ha.) IV. Grup maden sahası (Kurşun, Çinko ve Bakır ) ve ER:3416118 sayılı (126,5 ha.) II. Grup maden sahası olmak üzere toplam 2 adet maden sahası ara/uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği duyuruldu. 

İhale ile üretim tesisi kurulması şartı ile aramalara açılacak olan maden sahaları hakkında detaylar Mapeg Gov Tr resmi kurum sitesi üzerinden yayımlanacak. Siteye giriş yapan kişi ve kurumlar aramalara açılacak olan sahalar hakkında detaylı bilgi, konum ve kapasite gibi bilgilere erişebilecekler. Site üzerinden yayımlanacak olan ilanlarda tesisi şartlı olarak ihalesi yapılacak sahaların; ihale şartnamesi, koordinat bilgisi, alanı ve ihale tarihi gibi bilgilerde bulunacak. 

MADEN VE PETROL İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MAPEG İHALE DUYURULARI YAYIMLANDI! 

Resmi Gazete'de yer alan ilan kapsamında yeni açılacak maden sahaları ilan edilmiş oldu. Verilen ilan kapsamında aralarında Şırnak, Hakkari, Van, Diyarbakır, Elazığ ve Siirt illerinin yer aldığı 6 ilde yeni maden arama sahalarının tesis şartı ile ile ihaleye açılacağı duyuruldu. 

mapeg ihalesi 1

mapeg ihalesi 2

İhalelere ilişkin detayların bugün gün içerisinde kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanması beklenirken MAPEG Duyurular bölümünden tüm kamuoyuna ilan edilecek. Verilecek her ilanda o maden sahası için yapılacak olan ihalenin tarihi, şartları ve bilgilendirme metinleri de yer alacak. Her ihale için başvuru yapmak isteyen kişi ya da kurumlar ilande belirtilen günde saat 09:00-09:30 arasında Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Asma Kat Opal Salonu’nda İhale Komisyonu’na doğrudan başvurmak ile yükümlü tutulacaklar. 

Şahsen yapılmayan yani posta yolu ile gönderilen tüm teklifler geçersiz kabul edilecek. MAPEG ihalesi kapalı teklif ve açık artırma usulü ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Asma Kat Opal Salonunda gerçekleştirilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@