Mega Projeler Yakınlarında Bulunan Konutların Fiyatını Katladı

Türkiye yeni projeler ile gelişmeye devam ederken tamamlanan her yeni proje yakın çevresinde bulunan konut fiyatlarının artmasına neden oluyor.

EMLAK HABERLERİ 29.07.2018 - 17:25 15.07.2021 - 00:20 SERHATMEDYA

Türkiye yeni projeler ile gelişmeye devam ederken tamamlanan her yeni proje yakın çevresinde bulunan konut fiyatlarının artmasına neden oluyor.

Özellikle de metro projeleri ve konut fiyatları arasında yakın ilişki bulunuyor. Trafiğin büyük bir çile haline dönüştüğü İstanbul'da ev almak isteyen kişiler artık önceliği metro yakını evler ve konut projelerine veriyor. Bu nedenle metroya yakın evler için istenen fiyatlar da katlanarak artıyor. İstanbul'da yapılacak olan yeni metro hatları yakınlarında bulunan konutların fiyatları büyük bir hızla yükselirken katlanarak artan fiyatlar yakın noktada evi olan kişilerin yüzünü güldürdü. Sancaktepe ve Pendik Konut Fiyatları Fırladıİstanbul Anadolu Yakası konut projeleri arasında yeni metro hatları yapılan Sancaktepe ve Pendik konut fiyatlarında rekor yükselişe sahne oldu. Sancaktepe metrosu ve Pendik metrosu inşaatları başladığı anda yükseliş yaşandığı dikkat çekerken projelerin tamamlanması ve yeni metro hatlarının hizmete girmesi ile fiyatlardaki artışın katlanarak artması bekleniyor. Yani İstanbul'da konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak bu bölgelere yönelmeleri öneriliyor. Avrupa Yakasında Kağıthane Değerlendi İstanbul'da yeni metro hatları haritası içerisinde yer alan Kağıthane'de konut fiyatları yükselen bölgeler arasında yer aldı. Kağıthane konut projeleri fiyatlarında anlamlı bir yükseliş yaşanırken ikinci el konut fiyatları da yaşanan bu yükselişten payını aldı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@