Merak Edilen Rakamı Bakan Kurum Açıkladı: Türkiye'de Kaç Millet Bahçesi Var, Kaçında İnşaat Sürüyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçesi projeleri hakkında merak edilen rakamları açıkladı. Türkiye'de kaç tane millet bahçesi açıldı, kaç dönüm millet bahçesi için inşaat sürüyor, projelerde son durum ne?

Emlak Haberleri 30.03.2021 - 14:08 30.03.2021 - 14:08 Serhat Karaman
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan millet bahçesi projeleri tüm hızı ile devam ediyor. İlk açıklandı anda her şehre en az 1 millet bahçesi sloganı ile başlanan projelerde sayı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Konu hakkında son açıklama ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. Bakan Kurum sıklıkla muhalefet tarafından gündeme getirilen toplam millet bahçesi sayısı hakkında bilgi verdi.

TÜRKİYE'DE KAÇ MİLLET BAHÇESİ VAR?

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Şehirlerimiz millet bahçeleriyle nefes alıyor… 78 ilde 51,6 milyon m²’lik alanda 291 millet bahçesinde çalışmalarımız devam ediyor. 57 millet bahçesini tamamladık. 35 millet bahçesini hizmete sunduk Beyaz koyu onay işareti 22 millet bahçesi açılışa hazır" diyerek son rakamı duyurdu.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile 2023 yılına kadar her ilimizde en az 1 tane millet bahçesi olmak üzere 81 milyon metrekarelik millet bahçesi açacakların belirterek şu anda ise 78 farklı ilde 51,6 milyon metrekarelik alanda 291 millet bahçesi çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

57 millet bahçesinde çalışmaların tamamlandığını belirterek 35 millet bahçesinin açılış  törenlerini tamamlayarak vatandaşların hizmetlerine açtıklarını belirten Bakan Kurum 22 millet bahçesinin ise açılışa hazır hale getirildiğini söyledi.

Millet Bahçesi projesi ilk olarak İstanbul Havalimanı yapımına başlandığında kapatılan Atatürk Havalimanı projesinin yerine ne yapılacağı tartışmalarında gündeme gelmiş, ardından yıkılına stadyumların yerine de millet bahçesi yapılacağı duyurulmuş, sonrasında ise her ile en az 1 millet bahçesi yapılacağı ilan edilmişti.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@