MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu 2022 Projelerini Açıkladı

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, 2022 yılında hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Yurt içi projelerinin yanı sıra yurt dışı projeleri de 2022 programının içerisinde bulunuyor.

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu 2022 Projelerini Açıkladı

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, 2022 yılında gayrimenkul sektörünün geleceğine ilişkin değerlendirmeler yaparak yeni yılda hayata geçirmeyi planladıkları projeleri de duyurdu.

2022 YILI DAHA ZOR GEÇECEK

Boysanoğlu, gayrimenkul sektörü için 2022 yılının bir önceki yıl kadar zorlu geçeceğini, 2021 yılında maliyetlerde yaşanan artışın bu yıl da devam ederek katlanacağını öngördüğünü ifade etti.

2021 yılında konut maliyetlerine yansıyan artışın aynı oranda arsa maliyetlerini de yükselteceğine dikkat çeken Boysanoğlu, 2022 yılının en az geçtiğimiz yıl kadar zolu geçmesini beklediklerini söyledi.

'' YENİ YILDA İSTİHDAMI ARTIRACAĞIZ ''

2022 yılında mevcut çalışanlarının yanı sıra yeni başlayacak projeler için de istihdam olanaklarını artıracaklarını ifade ederek birçok kişiye yeni iş kapılarının açılacağının müjdesini verdi.

MESA Yönetim olarak, daha önce dönemsel şartlar nedeniyle durdurulan MESA Gökada projesinin yeniden başlayacağını belirten Boysanoğlu, aynı zamanda İstanbul'da örnek teşkil edeceklerini düşündükleri bir kentsel dönüşüm projesi üzerinde çalıştıklarını aktardı.

mesa tema

YENİ PROJELER YOLDA

İstanbul'daki kentsel dönüşüm projesinin yanı sıra Urla'da da yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Boysanoğlu, proje ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

Daha önce başarılı geri dönüşler aldıkları TEMA 1 projesinin devamı niteliğindeki TEMA 2 ve TEMA World Eğlence Parkı projesinin 2022 yılında hayata geçirileceğinin müjdesini verdi.

Boysanoğlu yurt içi projelerinin yanı sıra yurt dışı projelerine de ağırlık veriklerini belirterek, Irak ve Rusya'daki projelere bu yıl da devam edeceklerini aktardı.

Son olarak ise geliştirdikleri projeler ile Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüme kaydedeceğini düşündüklerini de sözlerine ekledi.

SONRAKİ HABER