Metaverse Arazi Almak İsteyenlerin Sayısı Hızla Artıyor! Decentraland Fiyatı Bitcoin Gibi Uçar Mı?

Kripto paraların rekor seviyelere yükselmesi ile gözler diğer alternatif yatırım araçlarına çevrildi. Son dönemde meteverse arazi satışı öne çıkıyor. Mevarse arazi geleceğin bitcoin'i olur mu?

Emlak Haberleri 12.12.2021 - 14:24 12.12.2021 - 14:24 Gülcan Özer

Bitcoin ilk çıktığında pek çok kişi tarafından tutmayacak bir dolandırıcılık yöntemi olarak tanımlanırken bugün gelinen noktada bir bitcoinin bugün 679 bin TL seviyesini görmesi ile vatandaşlar benzer yatırım fırsatlarını araştırmaya başlamıştı. Süreçte öne çıkan seçeneklerden biri de Metaverse arazi çılgınlığı olarak öne çıktı. 

Metaverse yatırımcıları arazi yatırımı yaparak para kazanma yarışına girerken "Yeni Çiftlik Bank vurgunu mu olacak, yeni Bitcoin fırtınası mı yaratacak?" soruları da gündeme geldi. Peki, Metaverse arsa yatırımı nedir, metaverse arazi nasıl alınır?

METAVERSE ARAZİ NEDİR, ARSA NASIL ALINIR?

Son dönemin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan Metaverse arazi yatırımı hakkında merak edilenleri bugünkü köşesinde değerlendiren Milliyet Gazetesi yazarı Şükrü Andaç "Metaverse evrenine girişin ilk adımı bir arsa satın almaktan geçiyor. Bu yeni dünyaya yatırım yapan cin gibi zeki gençler olduğu gibi; geçmişte kaçan fırsatlara bakıp, uzak gelecekte torunlardan laf işitmek istemeyen önemli bir kesim de bu arsa işinin peşinde.

Arsaların alınabileceği yerler şimdilik sınırlı. Bu yerler, Metaverse’de açılan 3 boyutlu sanal gerçeklik platformları. Platformlar üye olarak aldıkları kullanıcılara sanal ortamda tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi herkesçe bilinen “arazilerin” satışını yapıyorlar. Bunların içinde şimdilik en ünlüsü (dolayısıyla en pahalısı) Decentraland" diyerek herkesin bu arazilerin peşinde olduğunu dile getirdi. 

20 DOLARDAN SATIŞA BAŞLAMIŞTI, 100 BİN DOLARA ÇIKTI! 

Bu arazilerin ilk satış fiyatının 2017 senesinde 20 dolar olarak belirlendiğini belirten Andıç bugünkü fiyatların ise 100 bin dolara ulaştığını söyledi. Decentraland, 90 bin 601 parsel araziden oluşurken bu sanal dünyadaki arazi fiyatları da tıpkı gerçek dünyadaki gibi bulunduğu konuma, lokasyona, merkeze olan yakınlığı, alışveriş merkezi ve ulaşım araçlarına olan mesafesine göre fiyatlandırılıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@