Metaverse'te Sultanahmet Camisi 334 Dolara, Ayasofya Camisi 334 Bin Dolara Satışa Çıkarıldı

Metaverse evreninde dünyanın önemli yapıları satışa çıkarıldı. Metaverse Group tarafından yapılan satışlarda Türkiye'den Ayasofya Camisi'nin ve Sultanahmet Camisi de satışa çıkarıldı.

Emlak Haberleri 14.01.2022 - 00:27 14.01.2022 - 00:27 Engin Uzunoğlu

Dünyayı etkisi altına alan metaverse çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Yeni bir sanal evren olan metaverse üzerinden arsa satışlarının yanında dünyanın önemli tarihi yapıları da satışa çıkarılmaya başlandı. 

DÜNYANIN TARİHİ YAPILARINI METAVERSE EVRENİNDE SATIŞA ÇIKARDILAR

ABD'de sanal bir emlak şirketi olan Metaverse Group bir süre önce SuperWorld isimli bir sanal alışveriş mağazası için ciddi bir yatırım yaptı. Superworld platformunda bu şirket tarafından dünyanın önemli tarihi yapıları metaverse evreninde satışa çıkarıldı. 

metaverse tarihi yapı satışları

TÜRKİYE'DEN SULTANAHMET CAMİSİ ÖNE ÇIKARILAN TARİHİ YAPILAR ARASINDA YER ALDI

Metaverse Group tarafından yaklaşık 1 milyon dolar değerinde yatırım yapılan SuperWorld platformunda Eyfel Kulesi, Central Park, Çin Seddi, Gize Piramitleri gibi tarihi yapılar kripto paralar karşılığında satılıyor. Satışa sunulan ve öne çıkarılan tarihi yapılar içerisinde Türkiye'den de bir yapı yer alıyor. Sultanahmet Camisi satış için öne çıkarılan tarihi yapılar içerisinde yer aldı. Şirket metaverse aleminde Sultanahmet Camisi'ni 0,1 Ethereum karşılığında satıyor. Bunun şu andaki değeri ise yaklaşık 334 dolara karşılık geliyor. 

EN YÜKSEK FİYAT AYASOFYA CAMİSİ'NDE

SuperWorld platformunun internet sitesinde Türkiye haritası incelendiğinde başka tarihi yapıların da satışta olduğu görülüyor. İstanbul'un bir diğer tarihi yapısı olan Ayasofya Camisi ise listede satışa çıkarılmış olarak görülüyor. Ayasofya Camisi'ni satın almak isteyen kişinin 100 Ethereum ödeme yapması gerekiyor. Bunun şu andaki karşılığı ise 334.396 dolara karşılık geliyor. Ayrıca Türkiye'den diğer yapılar da 0,1 Ethereum karşılığında satışa çıkarılmış durumda bulunuyor. Türkiye'de fiyat rekoru ise Ayasofya Camisi'nde...

ayasofya camisi

Metaverse evreninda oluşan büyük ekonomi bu sanal dünyaya olan ilgiyi her geçen gün arttırıyor. Bundan dolayı şimdiden bu evrende satın almalar gerçekleşmeye başlandı. Türkiye'den de yoğun bir ilgi gösteriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@