Meteoroloji Kar Yağışları Geri Dönüyor Açıklaması İle Son Dakika Uyarısı Yaptı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapılarak yarın kar yağışı beklenen iller duyuruldu. Türkiye'nin bazı bölgeleri ve illerine kar yağışları yeniden geri dönüyor.

Meteoroloji Kar Yağışları Geri Dönüyor Açıklaması İle Son Dakika Uyarısı Yaptı!

Türkiye'de kış mevsiminin sona erip bahar mevsiminin başladığı zannedilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir son dakika açıklaması yapıp kar yağışı tahminlerinde bulundu. Meteoroloji'nin kar yağışı tahmini yapması şaşkınlıkla karşılanırken kış mevsiminin ne zaman sona ereceğine dair meraklı sorular sorulmaya başlandı.

SON DAKİKA HAVA DURUMU TAHMİNİ AÇIKLAMASI

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporu ile yarının hava tahminleri açıklandı. Ülke genelinde yarın parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olacağı bildirildi. Ayrıca yurt genelinde yağışlar görüleceği belirtildi. Yağış beklenen yer ler ise Marmara, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Batı Akdeniz olarak açıklandı. Bunun yanında Adana, Osmaniye, Giresun, Rize, Bolu, Düzce ve hatay çevrelerinde de yer yer şiddetli yağışların hayatı olumsuz etkileyeceği tahmini yapıldı.

KAR YAĞIŞLARI GERİ DÖNÜYOR

Yarın gerçekleşecek olan yağışlara dair de bazı bölgelere kar yağışı uyarısında bulunuldu. Buna göre İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzey ve batı kesimleri ile Bolu'da kar yapışları etkili olacak. Ankara, Çankırı, Eskişehir, Isparta, Afyonkarahisar, Burdur ve Düzce'de kar yağışları meydana gelecek.

Hava sıcaklıkları hakkında da tahminde bulunulurken ülke genelinde sıcaklıkların pek değişmeyeceği ama İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, İç Ege, Batı Akdeniz'de sıcaklıkların 4 ile 7 derece arasında azalacağı belirtildi. Bu bölgelerle beraber yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olaylarının meydana gelmesinin de beklendiği açıklandı. Ayrıca Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde karla örtülü dik yamaçlar ile Doğu Anadolu'nun doğusundaki yüksek kesimlerde karla örtülü dik yamaçlarda çığ felaketinin gerçekleşebileceği bildirilerek vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi.

SICAKLIKLAR NE ZAMAN ARTACAK?

Kış mevsiminin ne zaman sona ereceğine dair de Meteoroloji tarafından bilgi verildi. Buna göre gelecek haftadan itibaren Türkiye'de hava sıcaklıklarının hissedilir derecede yükselmeye başlayacağı belirtildi. Sıcaklık artışlarıyla beraber son günlerde yoğunlaşan yağışların da etkisini azaltacağı açıklandı. Özellikle büyükşehirlerde barajların doluluk oranlarında sorunlar meydana gelebileceği de vurgulandı.

Emlak365.com