MHP'den Termik Santrallere Filtre Düzenlemesine İlişkin Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi'nden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiği termik santrallere baca takılmasını erteleyen düzenleme hakkında açıklama geldi.

EMLAK HABERLERİ 04.12.2019 - 11:54 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Milliyetçi Hareket Partisi'nden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiği termik santrallere baca takılmasını erteleyen düzenleme hakkında açıklama geldi. Sefer Aycan tarafından yapılan açıklamada, veto kararı olumlu değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de onaylanan termik santrallerin bacalarına filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi kabul etmemiş ve geri göndermişti.Bu konuya dair siyasi partilerden önemli açıklamalar gelirken konuya dair son değerlendirme Milliyetçi Hareket Partisi'nden geldi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan termik santral düzenmesinin veto kararını değerlendirdi.VETO EDİLMESİNİ OLUMLU BULUYORUMMHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. MHP ve AK Parti oyları ile onaylanan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın veto ettiği termik santral konusuna değinen Sefer Aycan, yasa için olumlu oy kullanmasına değindi. Bu konuda geçmişte yapmış olduğu açıklamaları hatırlatan MHP Milletvekili Aycan, termik santrallerin filtresiz olmaması gerektiğini ifade etti."Ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Amacım sağlık. Geçen haftalarda basın toplantısında termik santrallerin bacasız çalışmaması gerektiğini söyledim. Bunun insan ve çevre sağlığına olan zararlarını anlattım, şimdi de aynı fikirdeyim. Ben zararlarını anlattığımda kimse yanımda olmamış, bana destek vermemişti. Sadece termik santrallerin değil tüm sanayi kuruluşlarının bacalarının tehlikelerinden bahsettim. Hala aynı görüşümü tekrarlıyorum: Sanayi kuruluşları ve termik santraller, bacalarını, filtrelerini ıslah etmeden çalışmamalı."Konuşmasında bir basın muhabiri tarafından sorulan "Cumhurbaşkanı veto etti, neler hissettiniz?" sorusunu yanıtlayan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan memnun olduğunu belirtti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@