Millet Bahçesi, Demiryolu, Baraj Projeleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan Tek Tek Açıkladı

Adana'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan tamamlanan bazı projeler ile bundan sonraki dönemde inşa edilmesi planlanan yeni projeler hakkında konuştu.

Emlak Haberleri 09.10.2021 - 15:13 09.10.2021 - 15:13 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi temel atma törenine katıldı. Daha sonra Adana'da yapımı tamamlanan bazı projeler için açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada bir konuşma gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 26 FABRİKA BİRDEN AÇTI

Açılış töreni Adana'da gerçekleştirilen projeler hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışı yapılan projelerin değerinin 4 milyar TL olduğunu bildirdi. Bu projelerin yaklaşık 2.2 milyar liralık kamu yatırımı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 1.8 milyar liralık yatırımın ise özel sektörden olduğunu açıkladı. Toplam 26 fabrikanın açılışının yapıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye yatırım yapanların pişman olmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ekonomik veriler açıkladı ve ihracat oranlarının her ay yeni rekorlar kırdığını söyledi. 

Adana ve bölge şehirler için gerçekleştirilen projeler hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu bilgileri verdi. 

"Adana'da toplam alanı 1 milyon 150 bin metrekare olan 7 adet millet bahçesi projemiz var. Adana'ya 178 kilometre uzunluğunda yeni bölünmüş yol yaptık. Adana-Mersin demir yolunu yeniledik, seyahat süresini yarıya indirdik. 11 baraj inşa ettik, 8 baraj daha inşa edeceğiz. Çukurova Bölgesel Havalimanı projemizi 2023'e kadar tamamlayıp hizmeye sunmayıo planlıyoruz."

Milletimiz İstiyor Biz Yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bir bölümünde ayrıca Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz, dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bu bölümünde "Milletimiz istiyor biz de yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@