Millet Bahçesi Projesi Yıllık 1 Milyon Turist Akışı Sağlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yıkılacak olan Atatürk Havalimanı yerine yapılacağı açıklanan Millet Bahçesi turizmcileri de heyecanlandırdı. 

Kentsel Dönüşüm 29.05.2018 - 16:52 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yıkılacak olan Atatürk Havalimanı yerine yapılacağı açıklanan Millet Bahçesi turizmcileri de heyecanlandırdı. 

Mega Kente Mega Park Yakışır!Turizmciler Türkiye'nin mega şehri olan İstanbul'a mega bir park yarışacağını belirterek verilen kararın son derece isabetli olduğu konusunda görüş birliğine vardılar. Yapılacak olan dev park ile beraber bölgenin yeni cazibe merkezi haline geleceği belirtilirken parkın hizmete girmesi ile İstanbul'a yıllık 1 milyon turist akışı sağlanabileceği iddia edildi.Parka Konser ve Sergi Alanları Da YapılmalıHenüz proje hakkında net bilgiler kamuoyu ile paylaşılmazken turizmcilerin ortak isteği ise yapılacak olan İstanbul millet bahçesi içerisinde konser ve sergi alanları yapılması ve büyük kongrelere ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanması.Konu hakkında açıklamada bulunan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya New York'ta yer alan Central Park'ı ve Londra'da yer alan Hyde Park'ı hatırlatarak İstanbul'un da Millet Bahçesi ile fark yaratacağını söyledi. Bağlıkaya yapmış olduğu açıklamada "Geçen yıla oranla yüzde 55'lik bir artış var. İstanbul turist sayısını artırıyor. Millet Bahçesi, Yeni Havalimanı gibi değerlerin de devreye girmesiyle birlikte İstanbul'un turist sayısı önümüzdeki yıllarda daha da katlanacaktır" diyerek projenin önemine dikkat çekti.İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı İbrahim Halil Korkmaz ise bu alanın turizmcilere verilmesini talep etti. Söz konusu alanı devletten tek bir kuruş dahi almadan kaynağını yurt dışından bulmak üzere büyük bir cazibe merkezi haline getireceklerini söyleyerek projeye talip oldu. Korkmaz "Bu parka tıpkı bir London Eye gibi büyük bir dönme dolap yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Adı Panorama İstanbul olabilir. Buna binen turist en üst noktada İstanbul'u izleyebilmeli." dedi. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@