Millet İttifakı için şok iddia! Cumhurbaşkanı adayını o isim duyuracak, tarih verildi!

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayına ilişkin flaş iddia ortaya atıldı. Ünlü yazar cumhurbaşkanı adayının adını, adaylığı duyuracak ismi ve tarihini verdi. İşte o iddalar...

Gündem 29.04.2022 - 14:40 29.04.2022 - 14:40 Büşra Uluşen

2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım başladı. Ancak AK Parti dışında diğer partilerin kimi cumhurbaşkanı göstereceği konusundaki belirsizlik hâlâ devam ediyor. Kulislerde adaytlık için birçok kişinin ismi geçse de net bir sonuç açıklanmadı. 

CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar sonrasında birçok kişide 'adaylığını ilan etti' düşüncesi oluştu. Partilerden bu konuda resmi bir açıklama yapılmazken Millet ittifak'ının cumhurbaşkanı adayına ilişkin flaş bir iddia ortaya atıldı. 

'' Cumhurbaşkanı adayını Meral Akşener açıklayacak ''

Yazar Fikret Bala, siyaset gündeminde deprem etkisin yaratacak bir iddiayı ortaya attı. Partilerin seçim hakkındaki görüşmeleri devam ederken, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağını bildiğini iddia eden Bila, konuya ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 

Muhalefet partisi kurmaylarına sık sık 'Kılıçdaroğlu adaylığını açıklar mı? ' yönünde soru yöneltildiğini ifade eden Bila, Kılıçdaroğlu'nun siyasi nezaketinin buna engel olduğunu, Kılıçdaroğlu'nun adayın 6 lider tarafından belirleneceğiin söyledikten sonra çıkıp da kendi adaylığını açıklamayacağını söyledi. 5 lider arasında buna yönelik bir karar alınırsa bunu diğer liderlerin açıklayacağını ifade etti. 

Ana muhalefet partisi kurmaylarının adaylık açıklamasını kimin yapacağına yönelik bir soru yöneltmesi üzerine Bila, siyasi enzaket gereği bu açıklamanın İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener tarafından yapılacağını iddia etti. 

kılıçdaroğlubcumhurbaşkanı adayı

Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak?

Bila, Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklamaları Kurban Bayramı'nda yapacağını ifade ederek, Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağı ile ilgili gelişmelerin bu tarihte öğrenileceğini öne sürdü.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@