Milli Emlak Arsa Satış İhalesi İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ertuğrulgazi Emlak Müdürlüğü arsa satış ihalesi ilanı yayımladı. Milli Emlak arsa satış ihalesi ilanı!

Emlak Haberleri 10.11.2021 - 09:16 10.11.2021 - 09:16 Gülcan Özer

10 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ertuğrulgazi Emlak Müdürlüğü arsa satış ihalesi ilanı yayımladı. Arsa yatırımı yapmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri Milli Emlak ihalesi ilanı ile Bursa Nilüfer sınırları içerisinde yer alan arsa satışa çıkarıldı. 

Arsa yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği Milli Emlak arsa satış ihalesi ilanları kurumların kendisi tarafından yayımlanırken her ilan aynı zamanda Resmi Gazete'de yayımlanarak kamuoyuna duyuruluyor. Yeni arsa satışı ihalesi için belirlenen tarih ise 26 Kasım olarak ilan edildi. 

MİLLİ EMLAK ARSA SATIŞLARI İHALESİ KASIM 2021!

Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ertuğrulgazi Emlak Müdürlüğü tarafından 10 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında hazine arazileri arasında yer alan taşınmaz satışa sunulmuş oldu. 26 Kasım 2021 tarihinde düzenlenecek olan ihale 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesi uyarınca Kapalı Teklif Usulü ile satış ihalesi şeklinde yapılacak. 

milli emlak arsa satışı-1

MİLLİ EMLAK ARSA NASIL ALINIR?

Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği il Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satıya sunulan hazine arazisi ihalesi, 26 Kasım 2021 tarihinde kapalı teklif usulü ile yapılacak. İhale Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ertuğrulgazi Emlak Müdürlüğü Makam Odasında gerçekleştirilecek. 

İhaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumlar şartnamede belirlenen kurallara uygun olarak hazırlamış oldukları teklif zarflarını belirtilen günde saat 09:00'a kadar hazırlayarak kuruma teslim edecekler. Kuruma teslim edilen ve şartnameye uygun olarak hazırlanan teklifler komisyon tarafından katılımcıların huzurunda açılarak en yüksek teklifi veren kişi ya da kurum söz konusu hazine arazisi taşınmazı almaya hak kazanmış olacak. 

Yine ihaleye katılmak isteyen kişilerin 26 Kasım 2021 tarihine kadar mutlaka geçici teminat tutarı olarak belirlenen 2 milyon 324 bin 250 liralık rakamı Bursa Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü Veznesine yatırmaları gerekecek. Teminat tutarını yatırmayan kişilerin teklifleri kabul edilmeyecek ve ihaleyi kazansalar dahi geçersiz sayılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@