Milli Emlak Şefliğinden Hafta Sonu Duyurusu! Mesken, Depo, Dükkanlar Satılacak

Haftanın son gününde Batman Milli Emlak Müdürlüğü kent merkezinde yer alan ve devlete ait olan lojmanların, dükkanların ve 2 adet deponun ihale ile satılacağını ilan etti.

Emlak Haberleri 18.02.2022 - 14:33 18.02.2022 - 14:33 Mustafa Karagöz

Lojman satış ilanları ile kamudan satılık dükkan ve depo duyurularını takip eden vatandaşlar için son ilan Batman'dan geldi. Milli Emlak Şefliği yayımladığı duyuru ile 21 adet taşınmazın satışını yapacağını ilan etti. 

BATMAN'DA LOJMAN DÜKKAN DEPO SATIŞI

Batman Milli Emlak Müdürlüğünün duyurusuna göre; satışı yapılacak olan gayrimenkuller Batman Merkez Ziya Gökalp Caddesinde yer alıyor. Satış listesinde lojman ile birlikte depo ve dükkanlarda yer alıyor. Kurum gayrimenkullerin cinsine ilişkin açıklamasında "Bodrumda  bir  daire,  bir  sığınak, bir depo, zemin kat iki daire ve üç dükkan,  dört  katlı  onaltı  daire toplam ondokuz daireli, bir sığınak, bir depo, üç dükkan" ifadelerine yer verdi. Lojmanların tamamının dolu konumda olduğunu ilan eden Batman Milli Emlak Müdürlüğü dükkan ve depo satışlarının herkese açık olacağını duyurdu.

Dolu Lojmanlar Nasıl Satılır?

Tabloda yer alan bilgilendirme açıklamasında kullanım durumu dolu olarak belirtilen meskenlerde kamu personellerinin oturduğu bildirildi. Lojman satış yönetmeliğine göre; eğer bir kamu konutunda personel ikamet ediyorsa ve lojman satışa çıkarılırsa ilk alım hakkı kamu personeline verilir. İlan edilen muhammen bedel ile personel konutu almak isterse satış o personele yapılır. Ancak kamu personeli lojmanı almak istemezse konuttan çıkar ve satış herkese açık yapılır. 

FİYAT LİSTESİ YAYIMLANDI

Aşağıda yer alan tablo satışı yapılacak bazı gayrimenkuller için belirlenen fiyat listesini içeriyor. Duyurularda ayrıca gayrimenkulün cinsi, niteliği, büyüklüğü gibi özellikleri bildiriliyor. 

batman lojman 2batman lojman 1

Gayrimenkul satışlarının tarihi ve usulüne ilişkin bilgi veren Batman Milli Emlak Müdürlüğü "Yukarıda tapu bilgileri ile taşınmaz özellikleri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait kamu konutlarının/bağımsız bölümlerin karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Batman Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Bayındır Mahallesi Cizre Cad. No:48-Merkez/BATMAN adresinde bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplanacak İhale Komisyonu huzurunda;  2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı satış ihalesi yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

ALACAKLAR İÇİN ÖDEME KOLAYLIĞI

Boş konumda olan gayrimenkullerden alacak olan vatandaşlar peşin ödeme yanında taksitli ödeme seçeneklerinden de yararlanabilecekler. Ödeme planında yer alan bilgilerde söz konusu taşınmaz için en yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile yada yüzde 25 peşinat ve 84 ay ile 120 ay vade ile ödenebilecek. Katılımcılar kurumun sunduğu ödeme planlarından istediklerini seçebilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@