Milli Emlak'tan 24 Bin TL'ye Bahçeli Ev, 18 Bin TL'ye İkinci El Araba Satışı

Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru kapsamında, mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan 3 gayrimenkul ile 34 aracın satışının yapılacğaını duyurdu.

Milli Emlak'tan 24 Bin TL'ye Bahçeli Ev, 18 Bin TL'ye İkinci El Araba Satışı

Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru kapsamında, mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan 3 gayrimenkul ile 34 aracın satışının yapılacğaını duyurdu.

Kurum satışları yapılacak gayrimenkullerin cinsleri ile araçların kullanım alanlarına ilişkin tüm ayrıntıları aktardı. İlanda yer alan arçalar 18 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacak. İşte binek otomobil, tarım aracı, kamyon gibi araçların satışına dair tüm ayrıntılar.

GAYRİMENKUL SATIŞ İLANLARI

Van Milli Emlak İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 3 farklı gayrimenkul satışı için ilan düzenleneceği duyuruldu. Kurum satışı yapılacak gayrimenkullerin 2 tanesinin tarla, bir tanesinin ise bahçe olduğunu ilan etti. Van Milli Emlak İl Müdürlüğü satışı yapılacak olan tarlaların yüz ölçümlerinin 3 bin 800 metrekare ve 2 bin 500 metrekare olarak açıkladı. İmarsız arsalar için 15 bin 200 TL ile 32 bin 500 TL muhammen bedel belirlendi. Diğer gayrimenkul ise bahçe olarak ilan edildi. Ancak ev ve bahçenin olduğunu bildirildi. 240 metrekarede bulunan gayrimenkul için 24 bin TL muhammen bedel belirlendi.

Gayrimenkul Satış Tablosu

Milli Emlak'tan 24 Bin TL'ye Bahçeli Ev, 18 Bin TL'ye İkinci El Araba Satışı - Resim 1

İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞLARI

Kurum tarafından ikinci el araçların satışlarına dair yayımlanan tabloda, otomobil, minibüs, kamyon, kamyonet, çekici, motosiklet ilanları bulunuyor. Araçların fiyat listeleri aşağıda yer alan tabloda bulunuyor. Binek otomobil alacaklar için en düşük fiyat ise 18 bin TL'den başlıyor. Kurum 1998 model Megane Rta 1.6 araç için 18 bin TL fiyat belirledi. Bunun dışında diğer araçlara dair tanlo şu şekilde;

Milli Emlak'tan 24 Bin TL'ye Bahçeli Ev, 18 Bin TL'ye İkinci El Araba Satışı - Resim 2

Milli Emlak'tan 24 Bin TL'ye Bahçeli Ev, 18 Bin TL'ye İkinci El Araba Satışı - Resim 3

Milli Emlak'tan 24 Bin TL'ye Bahçeli Ev, 18 Bin TL'ye İkinci El Araba Satışı - Resim 4

(Görseller Resmi İlan Portalı'ndan alınmıştır)

Kurum yukarıda yer alan tüm araçların durumlarına ilişkin Tamir ile Kullanılır, notunu düştü. Araçlar için ihaleye katılmak isteyenler bu uyarıyı göz önünde bulundurması gerekiyor.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yukarıda yer alan gayrimenkuller ile araçların tamamı ihale yöntemi ile satışa çıkarılacak. İhaleye katılan ve ilk teklif fiyatı üzerinden en yüksek teklifi sunan katılımcılar gayrimenkul yada araçları almaya hak kazanacaklar. Söz konusu satışların ne zaman, nasıl yapılacaklarına ilişkin Van Milli Emlak İl Müdürlüğü yayımlanan açıklamada isteklilere tüm bilgiler aktarıldı.

"Yukarıda 1'den 3. sıraya kadar olan taşınmazların , 4'den .37. sıraya kadar olan taşınırların satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesine göre hizalarında yazılı tarih ve saatlerde Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürü odasında (Erenkent Mah. 10. Etap Küme Evleri No:20 Yeni Toki Edremit/ VAN) toplanacak komisyon huzurunda ayrı ayrı ihaleleri yapılacaktır."

İhale Tarihleri: 2 Mart - 3 Mart ve 4 Mart 2021 olarak ilan edildi.

İHALEYE KATILMAK İSTEYENLER NE YAPACAKLAR?

İhalelere iştirak etmek isteyenler öncelikle gayrimenkuller ve taşıtlar için belirlenen geçici teminat bedellerini ödeyecekler. Daha sonra ihale şartnamesinde yer alan evraklar derlenecek. Talep edilen bazı evraklar yine Van İl Milli Emlak Müdürlüğünden alınacak. Kurumun ihale şartnamesinde yer verdiği tüm evrakları derleyen vatandaşlar ihale tarihinden önce posta yoluyla yada şahsen başvurularını yapacaklar.

İhale Şartnamesi Nereden Alınacak?

İhale ile ilgili Şartnameler mesai saatleri içerisinde Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir. İhaleye katılacakların ihale şartnamesini alması gerekiyor.

Van İl Milli Emlak Müdürlüğü'nün ihalelerine dair daha kapsamlı bilgi edinmek isteyenler milli emlak kurumunun resmi sitesi olan (milliemlak gov.tr) adresinden ve (0432) 216 30 78 telefon numarasından öğrenilebilir.

Emlak365.com

SONRAKİ HABER