Milli Emlak'tan Bilecik'te Konut İmarlı İki Adet Arsa İhaleyle Satışa Çıkarıldı!

Bilecik Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından iki adet konut imarlı arsa açık teklif usulü ihale ile satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 07.09.2021 - 04:00 07.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Hazine milkiyetinde olan bazı taşınmazların vatandaşllara satılmasına yönelik ihale duyurularına devam ediliyor. Bu şekilde bir satış duyurusu da Bilecik'ten geldi. Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi ilan ile iki adet konut imarlı arsanın satışa çıkarıldığı duyuruldu. 

SATIŞA ÇIKARILAN ARSALAR HAKKIN GENEL BİLGİLER

Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan arsalara dair genel bilgiler açıklandı. Buna göre Bilecik'te Selöz KöyÜ'nde bulunan 5.902 metrekarelik arsa satışa sunuldu. Satılması için ihale düzenlenecek olan diğer arsanın ise Bilecik İstiklal Mahallesi'nde olduğu açıklandı. Bu ikinci arsanın büyüklüğünün ise 5.589 metrekare olduğu belirtildi. Ayrıca arsaların herhangi bir müşterekliği olmadığı ve tam hisselerinin satılacağı da bildirildi.

ARSALARIN TAHMİNİ BEDELLERİ AÇIKLANDI

Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü satılacak olan arsalar için tahmini satış bedellerini de açıkladı. Buna göre Selöz Köyü'ndeki 5.902 metrekarelik arsanın tahmini satış bedeli 3 Milyon 542 Bin TL olarak belirlendi. Bu arsanın satış ihalesine katılacak olanların ödeyecekleri geçici teminat bedelinin de 355 bin TL olduğu bildirildi.

Yine  Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan ve Bilecik ili İstiklal Mahallesi'nde bulunan 5.589 metrekarelik arsa için de 3 Milyon 634 Bin TL tahmini satış bedeli belirlendi. Bu arsa için açıklanan geçici teminat bedeli ise 364 Bin TL oldu.

İHALE NE ZAMAN, NEREDE VE NASIL YAPILACAK?

Arsa satış ihalesine dair kapsamlı bilgiler  Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından kamuoyuna duyuruldu. Buna göre arsa satış ihaleleri 30 Eylül 2021 tarihinde yapılacak. İhaleler Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda komisyon huzurunda gerçekleştirilecek. İhalede açık teklif usulü uygulanacak. Katılacak olanlar tekliflerini açık olarak sunacaklar. En yüksek teklifi verecek olanlar arsaların yeni sahipleri olacaklar.

İHALE BEDELLERİ NASIL ÖDENECEK?

Arsa satış ihalesini kazananlar ihale bedellerini peşin veya taksitli olarak ödeyebilecekler. Taksitli ödemeyi tercih edecek olanlar ödemelerini yüzde 25 peşin ve geri kalan tutarı da en fazla iki yılda ve kanuni faizi ile ödeyecekler. Ayrıca satılacak olan arsalar 5 yıl süreyle Emlak Vergisi'nden muaf olacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@