Mudurnu Şato Evler Burj Al Babas Projesi İçin İnşaat ve Satış Faaliyetleri Yeniden Başladı

Son dakika! Mudurnu şato evler olarak bilinen Burj Al Babas son dakika gelişmesi yaşandı. Açıklanan karar ile inşaat faaliyetlerinin yeniden başladığı öğrenildi.

Emlak Haberleri 16.01.2019 - 17:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Son dakika! Mudurnu şato evler olarak bilinen Burj Al Babas son dakika gelişmesi yaşandı. Açıklanan karar ile inşaat faaliyetlerinin yeniden başladığı öğrenildi.

Sarot Grup tarafından hayata geçirilen ve şato tipleri nedeni ile yoğun eleştireye neden olan Burj Al Babas konut projesi mahkemenin verdiği iflas kararı ile gündeme gelmişti. Konu hakkında açıklama yapan Sarot Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen Burj Al Babas konkordato süreci, iflas kararı ve tüm detayları kamuoyu ile paylaştı. Mahkeme Kararı İle İnşaat ve Satış Faaliyetleri Yeniden Başladı!Yerdelen yapmış olduğu açıklama ile mahkemenin verdiği karar ile Mudurnu Burj Al Babas projesi için yeniden satış faaliyetlerini ve inşaatın yeniden başladığını duyurdu. İşte o açıklama metni;"Burj Al Babas projelerimizin içinde yer aldığı firmamız için başta son günlerde artan inşaat maliyetleri, döviz hareketlerindeki dalgalanmalar olmak üzere şirket malvarlıklarını korumak ve hak sahiplerine taahhütlerin teslimi için İstanbul 3'üncü Asliye Ticaret Mahkemesi'ne vade planlaması ve borç ödeme yapılandırılması maksadı ile konkordato başvuru yapılmıştır.İstanbul 3'üncü Asliye Ticaret Mahkemesi başvurumuzu kabul etmiş ve 13 Haziran 2018 tarihinde 3 aylık, daha sonra da 2 aylık geçici konkordato ilan etmiştir. Bu süre zarfında mahkemeye sunulan konkordato projesinin ve şirket mali tablolarının denetimini yapmak üzere 3 kişilik hükümet komiseri görevlendirilmiştir.Hükümet komiserleri konkordato sürecinin başarıya ulaşmasının devamı ya da iptaline ilişkin raporu olumsuz bildirince ve bu olumsuz rapora ilişkin itirazlarımızı da mahkeme heyeti dikkate almadan, son duruşmada şirketlerin konkordato kesin süre isteminin iptaline ve şirket mal varlıklarını da korumaya yönelik iflasa hükmetmiştir.Hükümet komiserlerinin şirket merkezine bir kere gelmesi ve proje mahaline hiç gitmeyip inceleme yapmadan şirketin satışa konu villalarının satış gelir projeksiyonunu yapmadan, gayrimenkul değerlemesini yapmadan, şirket mali verilerinde KDV iadesi alacaklarını da rapora yazmadan olumsuz raporu beyan etmiştir. Yine nihai görüş raporunda şirketin borca batıklık durumun olmadığı ve mal varlıkların kat kat üstün olduğu raporda geçmektedir. Kararın istinaf sürecinde bozulacağını öngörüyoruz."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@