Muğla'da Kaçak Yapılar Yıkılıyor! İmar Barışı Sonrası Yapılan Milyon Dolarlık Lüks Villa Yıkıldı

Türkiye'nin turizm cennetleri arasında yer alan Muğla Menteşe kaçak villa ve yazlık yapmak isteyenlerin de gözde mekanları arasında bulunuyor. Bölgede kaçak yapı ile mücadele tüm hızı ile devam ederken imar barışı sonrası yapıldığı tespit edilen milyon dolarlık kaçak villa yıkıldı!

KENTSEL DÖNÜŞÜM 16.06.2021 - 08:08 16.06.2021 - 08:08

İmar barışı ile sahip olduğu aykırılık nedeni ile kaçak durumda olan milyonlarca taşınmaz için devlet ile uzlaşma imkanı sunulmuştu. Süreçte milyonlarca kişi imar barışı başvurusu yapmış ve yapı kayıt belgesi almıştı. Ancak yapı kayıt belgesi alınmasına rağmen bazı taşınmazların imar barışı çıkarıldıktan sonra yapıldıklarının tespit edilmesi ile bu taşınmazlar hakkında da yıkım kararları çıkması tartışma yaratmıştı. 

KAÇAK YAPI YIKIM KARARI ÇIKTI, MİLYON DOLARLIK LÜKS VİLLA YIKILDI! 

Alınan yıkım kararları istisnasız uygulanmaya devam ederken özellikle de tatil beldelerinde, sahil şeritlerine yakın kaçak yapılarda sıkı denetimler tüm hızı ile devam ediyor. Kaçak olduğu ve imara aykırılık taşıdığı tespit edilen tüm yapılar istisnasız yıkılırken bu yıkımlardan biri de Muğla Menteşe'de yer aldı. Menteşe'de yer alan ve 2019 senesinden sonra yapıldığı tespit edilen kaçak villa yıkıldı. 

Muğla Menteşe Belediyesi tarafından Akbük koyunda yer alan kaçak yapılar mercek altına alındı. Menteşe Kuyucak Mahallesi Gökova Körfezi üst bölümündeki Obrukalan bölgesinde yer alan villanın kaçak olarak 2019 senesinden sonra yapıldığı belirlendi. Ticari amaçlı kullanılan özel havuzlu lüks villada yıkım kararı aldı. Jandarma ekipleri tarafından alınan güvenlik önlemleri sonrasında villanın olduğu alana gelen Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yıkımı gerçekleştirdi. 

Sezonluk olarak kiraya verildiği ve ticari amaçlı kullanıldığı belirlenen tek katlı villanın önce içerisinde yer alan lüks eşyalar boşaltılırken milyon dolarlık süper lüks villa yaklaşık yarım saat içerisinde yıkıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@