Müjde! 3 Kamu Bankası Düşük Faizli İmar Barışı Kredisi Verecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı e devlet üzerinden imar barışı başvurularını kabul etmeye devam ederken yapı kayıt belgesi ücreti ödemek isteyen kişilere büyük müjde geldi.

EMLAK HABERLERİ 03.08.2018 - 09:55 15.07.2021 - 00:20

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı e devlet üzerinden imar barışı başvurularını kabul etmeye devam ederken yapı kayıt belgesi ücreti ödemek isteyen kişilere büyük müjde geldi.

Yapılan açıklamaya göre 3 kamu bankası yapı kayıt belgesi ücreti için düşük faizli imar barışı kredisi vermeye başlayacak. Zaten şu anda hali hazırda 3 banka imar barışı kredisi adı altında yapı kayıt belgesi ücreti ödemelerini finanse etmek üzere imar affı kredisi kullandırıyordu. Ancak kamu bankaları daha düşük faiz oranları ile kredi verecek. Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi Geliyor!Özellikle de Ziraat Bankası imar barışı kredisi oranları büyük bir merak konusu oldu. Daha öncede konut kredisi faiz oranları için de ilk indirim kampanyası yapan banka olan Ziraat Bankası imar barışı kredisi içinde benzer bir adım atmaya hazırlanıyor. Edinilen ilk bilgilere göre Ziraat Bankası imar barışı kredisi faiz oranları 1,33 olarak uygulanacak. Ancak bu oran 20 bin liraya kadar olan kredi başvuruları için uygulanacak. Bu sınırı aşan kredi talepleri için kredi oranı 100 bin liraya kadar 1,48 olarak uygulanacak. Halkbank İmar Barışı Kredisi VerecekZiraat Bankası imar affı kredisi yanı sıra aynı koşullar altında Halkbank imar barışı kredisi ve Vakıfbank imar barışı kredisi verecek. Zaten halihazırda Vakıfbank imar barışı kredisi veriyordu ancak kredi faiz oranları çok daha yüksek bir sınırda uygulanıyordu. Yapılacak olan kampanyanın ardından Vakıfbank imar barışı kredi faiz oranları da yüzde 1,33 olarak uygulanacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@