Müteahhidin kurnaz oyunu 30 yıllık yuvalarından etti!

İstanbul'da bir müteahhidin daireleri birden fazla kişiye satması nedeniyle 30 yıllık ev sahipleri evsiz kaldı.

Emlak Haberleri 22.04.2022 - 13:48 22.04.2022 - 13:52 Büşra Uluşen

İstanbul Maltepe'de bir müteahhidin iddialara göre, 30 yıl önce yaptığı binanın dairelerini birden fazla kişiye sattığı ortaya çıktı. Yıllar sonra ortaya çıkan toprak sahibi varislerinin konuyu mahkemeye taşımasıyla 30 yıl önce satın aldıkları evden çıkmak zorunda kalan ev sahipleri duruma isyan etti. 

Müteahhidin oyunu 30 yıl sonra ortaya çıktı

30 yıl önce peşin para ödeyerek satın aldıkları evden çıkarıldıklarını söyleyen ev sahipleri, toprak tapularının da iptal edildiğini ifade etti. Toprak sahipleriyle anlaşma yolun gitmek istediklerini ancak karşı tarafın buna alaylı bir tavırla karşı çıkarak '' Binayı yıktırıp karşısında kahve içeceğim '' dediği öğrenildi. 

Söz konusu olayda müteahhidin daireleri birden fazla kişiye sattığını iddia eden bina sakinlerinden biri, bu binadan daireleri satın aldıkları dönemde evlerinin müteahhit tarafından başka kişilere de satıldığını öğrendiklerini, o dönemde mağdur olan kişilerin parasını kendi ceplerinden karşıladıklarını söyledi. 

Evlerinden olmamak için büyük bir çaba gösterdiklerini ifade eden ev sahibi, sorunu hallettiklerini düşünürken müteahhidin toprak sahibine 3 daire verdiğini öğrendiklerini belirtti. Yıllar sonra haklarında dava açıldığını, bir çözüme varılamayınca 30 yıllık evlerinde kiracı olduklarını ve birikimlerinin yok olduğunu söyledi. 

müteahhit mağdurları

Ev sahiplerinden kira talep ediyorlar

Toprak tapuları geçersiz olan ev sahibi, 30 yıl boyunca mahkemelere ve avukatlara binlerce lira para ödediklerini söyleyerek, toprak sahiplerinin kendilerinden geriye dönük 10 yıllık kira ödemesi talep ettiklerini söyledi. Yıllar önce parasını ödeyip satın aldıkları evde kiracı konumuna düşen apartman sakinleri, yetkililerden yardım istiyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@