Müteahhitlerden Ev Almak İçin En Doğru Zaman Uyarısı: Konuta Zam Yolda!

Konut fiyatlarında ve emlak sektöründe balon tartışmaları devam ederken ev almak için uygun zaman mı? sorusuna müteahhitler yanıt verdi. Konut fiyatlarına zam kapıda!

Müteahhitlerden Ev Almak İçin En Doğru Zaman Uyarısı: Konuta Zam Yolda!

Pandemi döneminde konut fiyatları en çok zamlanan ürünler arasında ilk sıralarda yer almıştı. Türkiye dünya genelinde konut fiyatlarına en çok zam yapılan ülke olarak birinci sırada yer alırken konut fiyatlarında yaşanan artışın etkisi ile emlak sektöründe balon tartışmaları tekrar alevlenmişti.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer başta olmak üzere bazı ekonomistler 2021 senesinde yaşanan artışın ardından "konut fiyatları yerle bir olacak" şeklinde büyük çöküş senaryoları yazsa da konut fiyatları yükselişini sürdürdü. Konut fiyatlarında yaşanan yükselişe rağmen konut satış rakamları da artmaya devam etti ve yükselen fiyatlara rağmen vatandaşın konuta olan talebi azalmadı.

EV ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Bugün açıklanan konut satış rakamlarını değerlendiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz konut satışlarında balon söylentisinin belirli aralıklarla gündeme taşındığını belirterek “Birileri de istemeyerek de olsa bu kötü niyetli tartışmaların peşinden koşuyor.

Bugün gelinen noktada ise olan, ev almak isteyip de bu tartışmalardan etkilenen vatandaşa oldu. Bu kesim, vatandaşın ev sahibi olması resmen engelledi. Geçen yıl da söyledim, önceki yıllarda da sürekli altını çizdim: Konut almak için en doğru zaman içinde bulunduğumuz zaman…” diyerek ev almak için şu anda en doğru zaman olduğunu dile getirdi.

2022'DE KONUT FİYATLARI NE OLUR, EV FİYATLARI DÜŞECEK Mİ YÜKSELECEK Mİ?

Pandemi nedeni ile konut üretiminde azalış yaşandığını belirten Yılmaz, konut sektöründe şu anda konut fiyatlarınada fırsat dönem olarak isimlendirilen dönemin yaşandığını, maliyetlerde yaşanan artışın sürdüğünü ve bunun da konut fiyatlarına zam olarak yansıyacağını söyledi.

SONRAKİ HABER