Müteahhitlik Sektörünün Büyük Gurur Günü

Mercedes-Benz'in Rusya'da ilk fabrikası açıldı. Hangi ülkenin inşaat şirketi tamamladı. kaç ay sürdü, açılışı kim yaptı, dünya'nın kaçıncı inşaat şirketi oldu?

Emlak Haberleri 05.04.2019 - 14:20 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Mercedes-Benz'in Rusya'da ilk fabrikası açıldı. Hangi ülkenin inşaat şirketi tamamladı. kaç ay sürdü, açılışı kim yaptı, dünya'nın kaçıncı inşaat şirketi oldu?

Son yıllarda Rusya’da imza attığı projelerle adından söz ettiren Türk İnşaat şirketi ESTA Construction Rusya'da Alman otomotif devi Mercedes-Benz'in ilk fabrikası açıldı.Ne Kadarlık Yatırım oldu, Açılışını Kim Yaptı?250 milyon euroluk yatırımla hizmete girdi.Tesisin açılışını Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gerçekleştirdi.ESTA Construction Dünya'da En Büyük Kaçıncı Şirketi? 2018 yılının içinde açıklanan ENR sıralamasında dünyanın en büyük 159’uncu inşaat şirketi olarak yer alan, Rusya’da Krasnodar Stadyumu, Krasnodar Central Park ve Gorkiy Gorod Alışveriş Merkezi çok sayıda simge projede imzası bulunan ESTA Construction, Alman otomotiv devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını teslim etti. Proje Kaç Ayda Teslim Edildi?Rusya için ve Rus otomotiv sektörü için tarihi öneme sahip projelerden biri olarak kabul edildi.Dev projenin temeli 2017 yılında atıldı.Projenin tüm inşaat çalışmaları 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.ESTA Construction tarafından inşa edilen fabrikanın açılışı da bizzat Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından gerçekleştirilirken; düzenlenen törene Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier’in yanı sıra Mercedes-Benz ve ESTA Construction yöneticileri de katıldı. Vladimir Putin Tüm Fabrikayı Gezdi!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin projenin Rusya ekonoımisi için çok önemli olduğunun altını çizerek belirtti.Emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti.Daha sonra tesisin her yerini inceleyerek gezdi.Türk Mühendisliğinin BaşarısıAçılışla ilgili açıklamalarda bulunan ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek,  Şu an için gururla söylemeliyim ki ESTA, Mercedes-Benz’in en üst düzey kalite gereksinimlerini yerine getirdi” ifadelerini kullandı.ESTA Construction Tarafından İnşa Edilen Fabrikayla İlgili DetaylarAlman otomotiv devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasına Sirius ismi verildi.Moskova'nın yaklaşık 40 kilometre kuzeyindeki Esipovo Endüstri 85 hektarlık bir arazi üzerinde hayata geçirilen Sirius’un toplam kapalı alan büyüklüğü 100 bin metrekare. Fabrikada ayrıca, montaj hattında çok sayıda araç üretilmesini sağlayan Endüstri 4.0 ve full esnek montaj teknolojisini barındırıyor. 250 milyon euroluk yatırımla hizmete açılan fabrikada Mercedes-Benz’in E ve SUV modelleri, CKD (Complete Knock-Down) tekniği ile üretilecek.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@