Nazan Şoray 1 Milyon Dolar Ödeyip ABD Ohio'da Göl Evi Satın Aldı!

Türkiye'de ünlü isimlerin gayrimenkul yatırımı yaptıklarına dair kamuoyuna bilgiler yansımaya devam ediyor. Nazan Şoray da gayrimenkul yatırımı yapan isimler arasına katıldı. Ancak Nazan Şoray yatırımını Türkiye'de değil Amerika'da yaptı.

Nazan Şoray 1 Milyon Dolar Ödeyip ABD Ohio'da Göl Evi Satın Aldı!

Türkiye'de sanat dünyasının ünlü isimleri zaman zaman gayrimenkul yatırımları ile gündem oluyorlar. Son olarak ise ünlü oyuncu ve şarkıcı Nazan Şoray'ın gayrimenkul yatırımı yaptığı bildirildi. Uzun bir süredir ev aradığı bilinen Nazan Şoray gönlüne göre evi ancak Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio eyaletinde bulabildi.

1 MİLYON DOLARA ABD'DE GÖL EVİ SATIN ALDI

Nazan Şoray, Ohio eyaletinin Cleveland şehrinde kendisine satın alması için gösterilen eve hayran kaldı. Göl kenarında inşa edilmiş ev insanın hayatına hayat katacak cinsten. Bu evi oldukça beğenen Nazan Şoray kesenin ağzını ise epeyce açtı. Beğendiği ev için 1 Milyon Dolar ödeme yapan Nazan Şoray göl kenarında konumlanan evin güzelliğini anlata anlata bitiremiyor.

PANDEMİ NEDENİYLE GİDEMİYOR

ABD'de bulunan ve kısa bir süre önce satın aldığı eve henüz gidemediğini söyleyen Nazan Şoray, “Göl evleri beni çok dinlendiriyor. Şehirlerin karmaşasını bu evlerde atıp ruhumu sakinleştirebiliyorum. Şu anda pandemi var ve bu nedenle yeni satın aldığım evime gidemiyorum. Ama en yakın zamanda ABD'ye giderek uzun süre o evde yaşayacağım.” dedi.

1889 YILINDA İNŞA EDİLMİŞ

Nazan Şoray'ın satın aldığı göl evinin 1889 yılında inşa edildiği bildirildi. Evin içerisinde 7 oda, 2 salon ve 3 de banyo olduğu belirtildi Bunların yanında özel bir de rıhtıma sahip olan ev misafir ağırlama konusunda çok elverişli imkanlara sahip. Bu konuda da açıklama yapan Nazan Şoray, “Ben misafir ağırlamaktan büyük zevk duyan bir indanım. Dostlarımı, arkadaşlarımı yeni evimde ağırlayacağım günü iple çekiyorum.” ifadelerini kullandı.

NAZAN ŞORAY KİMDİR?

1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Türk sinemasının usta isimlerinden olan Türkan Şoray'ın kardeşidir. Ablası gibi sanat yaşamına oyunculuk ile başlayan Nazan Şoray daha sonra şarkıcılığa geçiş yaptı. 1990'lı yılların sonuna doğru müzik hayatını sonlandırdı. Ancak 2011 yılında bir albüm daha çıkarmıştır.

SONRAKİ HABER