Osmanlı Padişahının Çamlıca'daki 190 Yıllık Köşkü Satışa Çıktı!

1831 yılında Osmanlı Padişahı 2. Mahmut tarafından yaptırılan Çamlıca'da ki tarihi köşk rekor fiyatla satışa çıkarıldı. Çamlıca'nın en önemli ve değerli taşınmazları arasında yer alan Osmanlı Köşkü için yayımlanan satış ilanı sektörde heyecan yarattı.

Emlak Magazin 19.03.2021 - 08:05 19.03.2021 - 08:05 Emlak 365
Osmanlı Sultanı 2. Mahmut tarafından yaptırılan Osmanlı Köşkü rekor fiyatla satışa çıkarıldı. Çamlıca'nın en değerli taşınmazları arasında yer alan köşkün satış ilanı emlak piyasasını da hareketlendirirken köşkün taliplisinin çok olduğu iddia edildi.

PADİŞAH KÖŞKÜNDE OTURMAK İSTEYEN 85 MİLYON LİRA ÖDEYECEK! 

İstanbul emlak sektöründe büyük hareketlenmeye neden olan haber ile Çamlıca'da bulunan 190 yıllık tarihi Osmanlı köşkü satışa çıkarıldı. 1831 yılında Sultan 2. Mahmut döneminde yapılan tarihi köşk 8 sene boyunca av köşkü olarak kullanıldı.

6 bin 780 metrekare büyüklüğe sahip olan arazi üzerine kurulu bulunan tarihi köşk 3 kattan oluşuyor. Tarihi köşkün 9 odası ve 2 salonu bulunuyor. Köşk 2. dereceden tarihi eser niteliğine sahip bulunurken köşkte pek çok tarihi eser korunarak günümüze kadar getirilmiş.

[playlist type="video" ids="70033"]

Padişah 2. Mahmut'un ardından köşk ilk olarak Türkiye'nin ilk dermatoloğu olan Talat Arif Çamlıya 200 liraya satılmıştı. Ardından tarihi köşk bir kere daha el değiştirdi. Bugün ise verilen yeni satış ilanında tarihi köşk için 85 milyon lira talep edildi. Tarihi köşkün yanında betonarme olarak inşa edilen bir de müştemilat bulunuyor. Müştemilat binası da tarihi köşk ile beraber satışa sunulurken Çamlıca tepesinde hem deniz hem de koru manzarası sunan köşk için taliplilerin bulunduğu ve pazarlıkların devam ettiği belirtiliyor.

Köşkün tarihi statüsünün bulunmasının yanı sıra Osmanlı Padişahı 2. Mahmut'a ev sahipliği yapması da emlak sektöründe talebin artmasına neden oldu. Köşkün şu anda sahibi olan aile ise isimlerinin açıklanmamasını istedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@