Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete İle Yayımlandı!

7 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete ile Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete İle Yayımlandı!

7 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete ile Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi. Otopark yönetmeliği değişti!

Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 7 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.Yeni yönetmelikte “düzenlenmiş, imar durum belgesi ve istikamet rölövesi” ibaresi, “düzenlenmiş ve imar durum belgesi” olarak değiştirildi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni yönetmelikte Geçici Madde 4 ile geçiş dönemi için "Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce veya sonra yapılan yapı ruhsatı başvuruları; talep edilmesi halinde, 30/6/2019 tarihine kadar bu Yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden önceki Yönetmeliğe göre sonuçlandırılır" ile başvuru yapanlara tarih esnekliği de sağlandı.Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair YönetmelikOtopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete İle Yayımlandı! - Resim 1Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"