Otoparkı Olmayan Binaya Ruhsat Yok!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım otopark zorunluluğu hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 10.03.2019 - 19:32 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım otopark zorunluluğu hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

İstanbul Bağdat Caddesi üzerinde yer alan bir kafede düzenlenen "Gençler Soruyor Başkan Cevaplıyor" etkinliğine katılan Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Sokaklarda yer alan ücretli otopark uygulaması üzerine gelen soruya yanıt veren Yıldırım otopark yönetmeliği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  Otopark Yönetmeliği Yüzde 30 Avantaj Sağlayacak! Binali Yıldırım çıkartılan otopark yönetmeliğini hatırlatarak "Bu uygulamanın sebebine bakmak lazım. Niye bu? Yeterince park yok. 1 milyon 700 bin park yerine ihtiyaç var. Sokaklar da dahil, yeraltı, yer üstü otoparklar da dahil bunların tamamı 700 bin kadar. Yani 1 milyondan fazla park yerine ihtiyaç var.Bu sokaklar aslında işgal ediliyor. Park falan değil. Sokaklar işgal edildiği için de trafik tıkanıklığı oluyor. Bizim oradaki hedefimiz, sokak parklanmalarını ilk etapta yüzde 30 azaltmak. Bizim dönemimizde inşallah İstanbullular destek verirse, otopark yapmadan bina ruhsatı verilmeyecek. Mutlaka otopark yapacak. Artı, otoparkları da vatandaşa yap-işlet modeliyle yaptıracağız, her otopark yerine bir tapu vereceğiz. Yani mülkün olacak otopark, senin. Bu şekilde beş yıl içinde trafiğin tıkanma sebebi olan bu otoparklarda az da olsa bir iyileşme mutlaka sağlanacak" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@