Özel Bankalar 0.98 Konut Kredisi Kampanyası Düzenleyecek Mi?

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.98 konut kredisi kampanyası büyük ilgi görürken kampanyaya dahil edilen projelerin sınırlı olması özel bankaların da böyle bir kampanya başlatması için talep oluşmasına neden oldu.

Özel Bankalar 0.98 Konut Kredisi Kampanyası Düzenleyecek Mi?

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.98 konut kredisi kampanyası büyük ilgi görürken kampanyaya dahil edilen projelerin sınırlı olması özel bankaların da böyle bir kampanya başlatması için talep oluşmasına neden oldu.

Kamu bankalarının konut kredisi kampanyası ne yazık ki yine beklentileri karşılamaktan çok uzak kaldı ve büyük bir hayal kırıklığı yarattı.Yüzde 0.98 konut kredisi kampanyası haberlerini duyan vatandaşlar bankalara koşarken kampanyanın sadece belirli konutları kapsadığını duyunca büyük bir hayal kırıklığı ile bankalardan elleri boş çıktı. Vatandaş indirimler ve teşvikler bitmeden yeni yıla ev sahibi olarak girmek istiyor.Özel Bankaların Kredi Faiz İndirimi Olacak Mı?Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Prof. Dr. Kerem Aytin özel bankalarında konut kredisi faiz indirimi yapıp yapmayacağı yönündeki görüşünün sorulması üzerine "Özel bankaların da 2019 yılında paniklemek yerine reel sektör için ne yapabiliriz diye düşünmelidir.Reel sektör kırılma yaşarsa bu durumda bankalar da kaybedecektir. Bu nedenle herkesin herkese destek olduğu, dayanışma içerisinde herkesin ileriye yürüdüğü bir 2019 yılı için özel bankalarda kredi indirimi yapmalıdır.Kamu bankaları bu nedenle çok önemli. Özel bankalar kendi maddi hedefleri ve karlılıkları doğrultusunda ilerlerken kamu bankaları kredi faiz indirimi yaparak ellerini taşın altına koydu. 2019 yılında bu tip kampanyaları özel bankalarda düzenlemelidir" diyerek özel bankaların kredi indirimi yapabileceği sinyalini verdi.Özel Bankalar 0.98 Faiz Oranına İnemez!Ekonomistler ise özel bankaların mevcut koşullara göre 0.98 faiz oranı ile konut kredisi vermesinin mümkün olmadığını belirterek ancak uygulanan oranların da yüksek olduğuna dikkat çekti. Vatandaş ise bu noktada 2019 yılına ev sahibi olarak girmek için en azından kredi faiz oranlarının 1.20 seviyesine çekilmesini istiyor.Devletin Kampanyaları, Teşvik İndirimleri Bitmeden ve Konut Fiyatları Daha Da Yükselmeden Konut Kredisi Faiz İndirimi Genel Olarak İndirilmelidir!Vatandaşlar ise ev sahibi olmak için indirimlerin sona ermesine sayılı günler kaldığı için hemen kredi indirimi yapılmasını istiyor. Şu anda en azından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından 1.78 faiz oranı ile kredi kullandırılmasını isterken yapılan böyle bir genel indirimin diğer özel bankaları da harekete geçireceği için kredi indiriminin hemen yapılması talebi bu nedenle önem taşıyor.Vatandaş 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek olan tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi fırsatlarından yararlanmak için mutlaka kredi indiriminin 31 Aralık tarihine kadar yapılmasını, bu mümkün değilse de tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi süresinin uzatılmasını istiyor.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYALANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"