Parası Olmayanları Bile Cezbeden Fiyatlar! TOKİ'yle Milli Emlak'tan Konut Satışında Fırsat Yarışı

Ev fiyatlarında en düşük rakamı arayanlar Milli Emlak'tan lojman, TOKİ'den ucuz konut fırsatları var. Kendi evini alacaklar için iki kurumun Şubat ayı sonuna kadar yapacağı satışlar ve fiyatları.

Emlak Haberleri 18.02.2022 - 08:30 18.02.2022 - 08:31 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Şubat ayının son haftasında 4 ayrı konut satışı için ilan yayımladı. Aylık 889 TL'den başlayan fiyatlarla 177 bin TL'ye konut satan TOKİ Başkanlığı'nın en büyük rakibi ise Milli Emlak Müdürlüğü.

Milli Emlak Müdürlükleri de lojman satışları kapsamında çok sayıda duyuru yayımlamış durumlardalar. Ev almak isteyenler için iki kurumun konut satış duyurularını tek tek sizlerle paylaşıyoruz. 

TOKİ VE MİLLİ EMLAK ARASINDA EN UCUZ KONUTU KİM SATACAK REKABETİ

Çevre Bakanlığı TOKİ Başkanlığı'nın şubat ayı sonu konut satış duyurularının tamamı kuralı konut satış kapsamında yayımlanan ilanlardan oluşuyor. 4 şehir için ev satış ilanı olan TOKİ'nin sayfasında başvurular ise önümüzdeki hafta ayın 21. gününde başlayacak. Güncel ilanlara bakıldığında TOKİ'den ilana çıkarılan satışlara dair detaylar şöyle;

toki konut satışı 21 şubat

TOKİ'nin konut satış listesinde yer alan projeler; Balıkesir Susurluk, Kahramanmaraş Elbistan, Mardin Derik, Sinop Boyabat, Trabzon Çaykara konut projeleri. Bu projelerden ev almak isteyenler 177 bin TL'den başlayan fiyatlarla ev sahibi olabilecekler. Bunun yanında tüm projeler için geçerli yüzde 10, yüzde 12 ve yüzde 15 ile yüzde 20 peşinat ödemesi ile 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade seçeneği bulunuyor. 

En Düşük Fiyatlı Konut Satışı

TOKİ'nin güncel satış duyuruları arasında en düşük fiyatlı konut satışları Sinop Boyabat için ilan edildi. Bu şehirde ev almak isteyenler yaklaşık 18 bin TL peşinat ve 890 TL taksitle ev sahibi olabilecekler. 

TOKİ Sinop Konut Satış Maliyetleri

MİLLİ EMLAK KONUT SATIŞ LİSTESİNDE FİYATLAR UYGUN

Şubat ayının son 10 günlük bölümünde düşük fiyata ev alma seçeneği sunan bir diğer kurum Milli Emlak Müdürlüğü. Yayımlanan duyurulara göre İl ve ilçe Milli Emlak Müdürlükleri piyasanın daha altınfa fiyatlarla 2 odalıi 3 odalı, 4 odalı, bahçeli müstakil ev tipinde lojman satışı yapıyolar. 

140 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Lojman

Lojman satış fiyatları illere göre 140 bin TL'den başlarken fiyatlar çok yüksek rakamlara çıkabiliyor. Ortalama fiyat tablosu ise 140 bin TL ile 300 bin TL bandında bulunuyor. Konut stoku az ve yeni yapılardan yapılacak lojman satışlarında fiyatlar artıyor. 

Güncel Lojman Satış Duyuruları

lojman satış 21 şubatlojman satış 2 21 şubat

Yukarıda yer alan konut satış listelerine ve fiyat tablolarınına kurumların kendi sitesinden ulaşabirsiniz. En düşük fiyatlı konut ise 78 bin TL'ye satışa çıkarılırken fiyatlar her ilan için farklılık göstermektedir.

TOKİ VE MİLLİ EMLAK'TAN EV NASIL ALINIR?

Milli Emlak'tan ev almak için açık artırma başvurusu yapılmalı ve ihale tarihinde teklif sunulmalı. Başvurular kurumlara şahsen yapılacak. TOKİ'den ev almak isteyenler için ise e-Devlet üzerinden ön başvuru yapacak, başvuru ücretini ödeyecek ardından da kura çekilişini bekleyecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@