Pasifik GYO Hedef Büyüttü! İstanbul'da Konut Projeleri Arayanlara 3 Yeni Seçenek Geliyor

Next Level ve Merkez Ankara projesi ile adından söz ettiren Pasifik GYO İstanbul hedefini büyüttü, 3 yeni proje ile yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Pasifik GYO Hedef Büyüttü! İstanbul'da Konut Projeleri Arayanlara 3 Yeni Seçenek Geliyor

Borsada işlem gören inşaat şirketleri arasında yer alan Pasifik GYO Ankara'da hayata geçirdiği Next Level ve Merkez Ankara projelerinin ardından rotayı İstanbul'a çevirmişti. Emlak Konut GYO bünyesinde en yüksek satış rekorunu kıran Pasifik GYO, İstanbul'da Next Level Göktürk ve Next Level Country isimli 2 projesini duyurmuştu.

Halka açılan Pasifik GYO yeni yatırımlara hız verirken Ekonomist Dergisi tarafından yapılan habere göre İstanbul'da 3. konut projesinin hazırlıklarına başladı. Eyüpsultan Belediyesi tarafından ihale ile satışa sunulan Göktürk bölgesinde yer alan iki arsa için Pasifik GYO 1 milyar 774 milyon Türk Lirası teklif vererek tüm dikkatleri üzerine çekti.

PASİFİK GYO İSTANBUL KONUT PROJELERİ İÇİN YENİ ROTASINI BELİRLEDİ!

Son dönemde borsada halka arz işlemleri ile adından söz ettiren Pasifik GYO, Ankara'dan sonra rotasını İstanbul'a çevirmiş, burada iki dev projesini duyurmuştu. Pasifik GYO İstanbul konut projeleri Next Level Göktürk ve Next Level Country olarak ilan edilmişti.

Bu 2 projenin ardından şirketin İstanbul Eyüp Sultan Belediyesi tarafından satışa sunulan Göktürk'te yer alan 2 arsayı satın alması İstanbul'a verdiği önemi gözler önüne serdi. Arsa ihalesinin ardından açıklama yapan Pasifik GYO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan Ankara'da Next Level Ankara, Next Level Loft, Next Level Çayyolu projelerini Pasifik GYO olarak hayata geçirdiklerini belirterek "2021 bizim için İstanbul'a giriş yılı olması açısından son derece önemli. Önce Levent'teki eski Jandarma Lojmanları'nın bulunduğu arsayı Emlak Konut'tan aldık. Geçtiğimiz günlerde de Eyüpsultan Belediyesi'nin açtığı iki ihaleyi kazanarak İstanbul'daki portföyümüzü büyütme şansı yakaladık" dedi.

Satışların çok iyi gittiğini belirten Erdoğan enflasyona karşı yatırımcıyı en iyi koruyan yatırım aracının gayrimenkul olduğunu belirterek gayrimenkul sektörüne olan talebin bu nedenle her geçen gün arttığını söyledi.

SONRAKİ HABER