Prefabrik Ev Fiyatlarına Kış Darbesi m2 Ücretleri Düştü! 30 Bin TL Devlet Desteğiyle Birlikte

Prefabrik ev almak isteyene kredi ve devlet desteği mevcut. Kredi ile yada başvuru onaylanan için devlet desteği ile prefabrik ev almak isteyenlere kasım ayı kampanyalı fiyatları sunuyor.

Emlak Haberleri 10.11.2021 - 10:18 10.11.2021 - 10:18 Mustafa KARAGÖZ

Prefabrik ev almak isteyenler için hem kredi olanağı hemde devlet desteği mevcut. Devlet desteği başvurusunda bulunanlar destek alabilirlerse çok önemli bir tutarda hibe yardım almış olacaklar. Kredi kullanımları ise aylık taksitle prefabrik ev alım seçeneği sunuyor. 

PREFABRİK EVLER İÇİN DEVLET DESTEĞİ

Prefabrik ev desteği alanı, kötü yıkık durumda evi, bahçesi, arsası olup maddi durumu kötü olanlara sağlanır. Devlet barınma yardımları kapsamında sağlanan prefabrik ev desteği Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla ödenir. Ödemeler ailenin durumuna göre belirlenir ve en üst düzey limit 30.000 TL olarak ödenir. 

Sosyal yardımlar genel müdürlüğü prefabrik evler için özel bir açıklamada bulunarak desteğin nasıl alınacağını açıkladı. Kurum bilgilendirme duyurusunda "Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır." bilgisini verdi. 

30.000 TL prefabrik ev yapımı için sağlanır. 

PREFABRİK EVLER İÇİN FİNANSMAN VE KREDİ DESTEĞİ

Katılım bankaları müşterilerinin prefabrik evlerini kendileri alıyorlar. Üzerine güncel kar payı oranlarını ekleyip 36 aya kadar vadeli olarak müşterilere faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında satıyorlar. Albaraka Türk'ün özel prefabrik ev finansmanı bulunurken Kuveyt Türk ve Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı kapsamında aracı oluyor. 

Özel bankalar ile kamu bankaları ise doğrudan kredi olarak destek oluyorlar. Prefabrik evler için kredi faiz oranları bankaların kişiye özel seçenekleri ile belirleniyor. Ödemeler ise 36 ay vadeli oluyor. Hemen hemen her banka prefabrik ev alımı için kredi sağlıyor. 

KAMPANYALI KASIM FİYATLARI

Prefabrik ev alacaklar için güncel kampanyalı fiyat listesini araştırdık. Ancak ilan edilen fiyatlar çok değişkenlik gösterebilir. Zira prefabrik evlerde fiyatlarda malzemeye, büyüklüğe göre değişir. 

kampanyalı prefabrik evler kasım 2021

kampanyalı prefabrik evler kasım 2021 2

Yukarıda yer alan görseller Prefabrik Evim internet sitesinden alınmış olup görseller siteye aittir. 

Prefabrik ev alımlarında müşteriler özel tercihlerine göre de ev alabilirler. Kendi arsaları, arazilerine göre plan oluşturup kendi istedikleri evi yaptırabilirler. Bunun için firmalarla iletişime geçip yapı planı ve ödeme tablosu oluşturulabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@