Prefabrik Ev Fiyatlarında Damping! 74 M2 2+1 Hazır Konut 140 Bin TL, Dubleks Teraslı Tinny House 185 Bin TL

Konut fiyatları alev alırken prefabrik ev fiyatları için yaz kampanyası başladı. Devletin prefabrik ev yardımı başvuru formu ile 40 bin TL ev yardımı başvurusu da yapılabiliyor!

Emlak Haberleri 19.06.2022 - 12:14 19.06.2022 - 12:15 Gülcan Özer

Prefabrik ev fiyatları ve Tinny House konut fiyatlarına dev indirimler peş peşe açıklandı. Yaz döneminin gelmesi ile beraber arsası, bahçesi ve köyü olanlar prefabrik evleri araştırmaya başladı. Otellerin fiyatlarının rekor seviyelere ulaşması ile beraber vatandaş ucuz tatil arayışına girerken en çok prefabrik evlere ilgi arttı. 

Hobi bahçesine prefabrik ev yapmak isteyenlerin yanı sıra yükselen ev fiyatları sonrasında kendi evine sahip olmak isteyen kişilerde daha ucuz olması nedeni ile prefabrik evlere yönelmişti. Prefabrik ev fiyatları talebin artması ile yükselişe geçse de firmaların yaz kampanyası ile fiyatlarda büyük indirimler yapıldı. 

PREFABRİK EV FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Son dönemde konut fiyatlarında yaşanan rekor artış ile ortalama konut fiyatının 1 milyon TL barajını aşması ile vatandaş ucuz ev sahibi olmanın yollarını araştırmaya başlamıştı. Normal konutlardan çok daha ucuz fiyatlara satılan prefabrik evlere olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken yaz dönemine özel olarak prefabrik ev firmalarının fiyat kampanyaları da başladı. 

19 haziran prefabrik ev fiyatı listesi

Sahibinden 2. el prefabrik ev fiyatlarının bile daha altında satılan sıfır evler için fiyatlar yaz dönemine özel olarak dip noktasına çekildi. Üreticiden kampanya adı ile başlatılan kampanyalarda 2+1 60 m2 dairenin fiyatı 134 bin TL olarak ilan edilirken 140 bin liraya 2+1 prefabrik ev oturuma hazır olarak alıcısını beklemeye başladı. 

prefabrik ev yardımı-1

DEVLETİN PREFABRİK EV YARDIMI BAŞVURUSU: 40 BİN TL EV YARDIM BAŞVURU FORMU NASIL DOLDURULUR?

Devletin barınma yardımları arasında yer alan prefabrik ev yardımı için aranılan şartları taşıyan kişilere 40 bin liraya kadar prefabrik ev yardımı yapılmaktadır. Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde oturan kişilere evlerinin bakım ve onarımı için tadilat yardımı yapılırken, betonarme ev almak isteyen kişilere ise 40 bin liraya kadar hibe para yardımı yapılmaktadır. 

Prefabrik ev almak isteyen kişiler için devletin yardımı sadece ihtiyaç sahibi bireylere yapılmakta olup bu kişilere 40 bin liraya kadar geri ödemesiz ve karşılıksız yani hibe para desteği verilmektedir. Bu yardımı almak isteyen kişiler başvurularını Aile Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma Dernek ve Vakıfları üzerinden yapmaktadır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@