Prefabrik Evlerin Pabucu Dama Atıldı! Yeni Trend 39.950 TL'ye Üçgen Bungalov Evler

Pandemi sonrası popüler olan prefabrik evlerin yerini bungalov evler alıyor. Fiyatları ve görselliği ile öne çıkan bungalov ev 2022 fiyatları ve kurulum, yapım aşamasının detaylarını araştırdık.

Emlak Haberleri 20.01.2022 - 17:59 20.01.2022 - 17:59 Mustafa Karagöz

Prefabrik evler pandemi sürecinin hemen ardından başlayan kapanma döneminde arsası, bahçesi olanlar tarafından tercih edilmişti. Birçok vatandaş o dönemden itibaren prefabrik ev alımı yapmış ve beğendikleri şekillerde ev kurulumları yapmışlardı. Halen devam eden prefabrik ev taleplerinde ise yeni bir değişim süreci başladı. 

PREFABRİK EVLER YERİNE BUNGALOV EVLER YENİ MODA

Son dönemlerde ise prefabrik ev tercihlerinin yerini bungalov evler aldı. Bungalov evler görselliği ile dikkat çekerken fiyatlarıyla da ön plana çıkıyor. Özellikle belli dönem ve süreli kalımlar için yaz kış veya doğa tatilleri için tercih edilebilecek bungalov evlerde fiyatlarda çok yükselmiş durumda değil. 

Firmaların hemen teslim yada kişiye özel tasarlanıp üretim seçenekleri sunduğu bungalov evler genellikle çatı katı ve alt salondan oluşuyor. Uzun pencelerden oluşan evler dinlenme, tatil amaçlı kalınacak alanlara inşa edilmek üzere çok tercih edilmeye başlandı. 

bungalov ev 2022

BUNGALOV EVLER İÇİN FİYATLAR 

Bungalov ev fiyatları birkaç sene öncesine kadar çok uygun fiyatlara kurulabiliyordu. Ancak pandemi sürecinde hem dolar kurunun artmasıyla temel ürün artışları hemde talebin çoğalması nedeniyle fiyatlar 2021 yılından sonra yükselmiş durumda. Prefabrik ev fiyatları ile benzer rakamlarda olan bungalov ev fiyatlarında tercihlere göre fiyatlar değişebiliyor. 

Evin görsel görünümü, metrekare büyüklüğü, tek katlı tek oda, iki oda olması, çatı katı olması yada diğer seçenekleri fiyatların tamamen değişmesine neden oluyor. 

Fiyatların belirlenmesinde bir diğer etmen ise müşterilerin malzeme materyal tercihleri. Müşterilerin evin yapımında ve içerisinde kullanılması istedikleri malzemeler fiyatların çok değişmesine neden olabilir. 

GÜNCEL FİYAT LİSTELERİ

İnternet üzerinden bungalov ev ilanlarını sergileyen firmaların 2022 yılı fiyatlarına dair bazı örnekleri aşağıda paylaştık. 39.950 TL'den başlayan fiyatlar tercihlere göre 200 bin TL, 300 bin TL bandına kadar çıkabiliyor. 

bungalo ev 2022 fiyatları 5bungalo ev 2022 fiyatları 4bungalo ev 2022 fiyatları 3bungalo ev 2022 fiyatları 2bungalo ev 2022 fiyatları 1

17 m2 bungalov fiyatları ortalama 40.000 TL bandından satılır. Ayrıca tamamen ahşap olan ve 17 m2 büyüklükte tek katlı tek odalı ahşap evlerde 35.000 TL'den başlıyor. 

Daha büyük ve bungalov evler için fiyatlar değişiyor. 30 m2'den büyük, yüksek cam modelli, çatı katlı evler için fiyatlar 100.000 TL'den başlıyor. Fiyatları değişimi ise müşterilerin malzeme ve ev büyüklüğü ile model tercihlerine göre yükseliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@