PTT'den araç sahiplerine kritik uyarı! Yola çıkmadan mutlaka kontrol edin

Bayram tatili öncesinde PTT'den araç sahipleri için kritik uyarı geldi. Yola çıkmadan önce bunu mutlaka kontrol edin.

PTT'den araç sahiplerine kritik uyarı! Yola çıkmadan mutlaka kontrol edin

Kurban Bayramı öncesinde araç sahiplerin için PTT'den önemli bir uyarı yapıldı. Bayram tatilinde yola çıkacaklar için Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) konusunda açıklama geldi.

Bayram öncesi araç sahiplerine kritik uyarı!

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla aracıyla yola çıkacaklar için Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) bakiye kontrollerinin sağlanması istendi. PTT'den yapılan açıklamada, Avrupa'dan giriş-çıkışlarda en çok yoğunluğun yaşandığı Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında HGS satışlarının devam ettiği belirtilirken, internet üzerinden HGS hizmetine yalnızca e-Devlet, PTTBANK PTT GOV TR ve PTTAVM COM adresleri üzerinden işlem yapılabileceği iletildi.

İnternetteki farklı adreslere itibar edilmemesi gerektiğinin önemi vurgulanırken, bu sayfalar dışında HGS'ye yükleme yapılamayacağı ve vatandaşların mağdur olmamaları adına yükleme yapacakları internet sitesine dikkat etmeleri istendi.

HGS bakiyesi nasıl kontrol edilir?

PTT'den yapılan açıklamaya göre HGS bakiye sorgulama işlemi , HGS resmi müşteri hizmetleri internet sitesi olan HGSMUSTERİ PTT GOV TR ve e-devlet sistemi üzerinden yapılabilecek. Kullanıcılar tarafından tüm kredi kartlarıyla PTT şubelerinden HGS yüklemesi için otomatik talimat verilebilirken aynı zamanda PTTmatikler ve internet üzerinden de 7 gün 24 saat online olarak bakiye yüklemesi yapılabiliyor.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile köprüler, şehirlerarası otoyollar, İDO feribot işletmeciliği, Uludağ Milli Parkı ve yap-işlet-devret otoyollarının gişelerinden direkt olarak geçmek mümkün oluyor.

PTT'den yapılan uyarı doğrultusunda, sürücülerin bayram tatili öncesinde yolda kalmamak için mutlaka HGS bakiyelerini kontrol etmeleri ve bakiyeleri yetersiz ise yalnızca PTT adresleri üzerinden yükleme yapmaları gerektiği vurgulanıyor.