Rekor Fiyatla Satışa Çıkan Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Kimin, Fiyatı Kaç Lira?

Dünyanın en pahalı 10 evi arasında gösterilen Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı gündemdeki yerini koruyor.

EMLAK HABERLERİ 24.07.2019 - 15:07 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Dünyanın en pahalı 10 evi arasında gösterilen Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı gündemdeki yerini koruyor. Peki, Zeki Paşa Yalısı kimin, Zeki Paşa Yalısı fiyatı kaç lira?

Sadece Türkiye'nin değil aynı zamanda dünyanın da en pahalı evleri arasında gösterilen Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı için satış süreci devam ediyor. Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Fiyatı Kaç Lira?Dünyanın en pahalı 10 evi arasında gösterilen Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı satılık süreci devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre ünlü yalı toplam 550 milyon liralık rekor fiyatı ile saışa çıkarıldı. Denizin hemen kenarında, köprünün altında yer alan tarihi yalı için satış süreci devam ederken yalının pek çok talibi olduğu ve fiyat pazarlıklarının devam ettiği iddia ediliyor. Konu hakkında açıklama yapan Tarihçi, seyahat yazarı ve rehber Saffet Emre Tonguç, "Boğaz'da toplam 600 yalı var. 366'sı da tarihi nitelik taşıyor. Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı da bunlardan biri ve dünyanın en pahalı 10 evinden bir tanesi olarak geçiyor" diyerek yalının yüksek fiyatına dikkat çekti. 

5 Katlı Tarihi Yalı Diğer Yalılardan Farklı Olarak Şato Görünümüne Sahip! Zeki Paşa Yalısı'nın bu kadar değerli olmasının bir diğer nedeni de tasarımının diğer yalılardan son derece farklı olarak yapılması gösteriliyor. 5 katlı olarak tasarlanan yalı şato görünümünü andırıyor ve yalının hem deniz hem de bahçe bölümünden giriş imkanı bulunuyor. Sahil Sarayları Arasında Yer Alan Yalının Sadece Bahçesi 4 Bin Metrekare Toplam 4 bin metrekare bahçeye sahip olan yalının kapalı alanı 2 bin metrekareden oluşurken Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Kimin?Sultan II. Abdülhamit döneminde o tarihte nazırlık görevini üstlenen Müşir Zeki Paşa için yapılan yalı şu anda mirasçıları arasında paylaşılacak. "Filinta Mustafa" olarak ta anılan Zeki Paşa'nın mirası için hatırlanacağı üzere 2018 yılında Paşanın 4. kuşak torunlarından Gökhan Atasever miras tespit davası açmış ve yalının da içerisinde olduğu taşınmazlar için miras kavgası başlamıştı. Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Nerede Bulunuyor, Konumu Ne?Sultan Abdülhamid Han'ın sağ kolu olarak kabul edilen ve tarihte önemli bir yere sahip olan kişiler arasında yer alan Tophane Müşiri Zeki Paşa için yapılan yalı gündemdeki yerini koruyor. Tophane Müşiri Zeki Paşa için bizzat Abdühlamid Han tarafından özel olarak yapılan yalı İstanbul Boğazında yer alıyor. İstanbul Boğazında ikinci köprünün hemen altında yer alan yalı Rumelihisarı sınırları içerisinde yer alıyor. 

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@