Resmi Gazete İle Yayımlandı: Tarım Arazileri Kiraya Veriliyor!

23 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale ilanları kapsamında 81 tarım arazisi için kiralama kararı çıktı. Tarım arazisi kiralama ihalesi talep formu, fiyatları ve merak edilen detaylar!

Emlak Haberleri 23.11.2021 - 07:44 23.11.2021 - 07:44 Gülcan Özer

Tarım arazisi kiralamak isteyen kişilerin beklemiş oldukları arazi kiralama ilanlarından birini de Edirne İli İpsala Belediye Başkanlığı yayımladı. 23 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile ilan yayımlayan Edirne İli İpsala Belediye Başkanlığı mülkiyeti kendisine ait olan 81 tarım arazisi için kiralam ihalesi düzenleyeceğini ilan etti. 

Yayımlanan ilan kapsamında 9172 dekar dilediği mahsul ekimi ve 68 dekar kuru mahsul ekimi için olmak üzere toplam 9240 dekar arazi için kiralama ihalesi düzenleneceği duyuruldu. 2886 sayılı Yasanın 45’inci maddesi gereğince açık artırma sureti ile yapılacak olan ihale 30 Kasım 2021 tarihinde saat 10:00'da yapılacak. 

EDİRNE İPSALA BELEDİYESİ KİRALIK TARIM ARAZİSİ İHALESİ DÜZENLEYECEK! 

Kiralık tarım arazisi arayan kişilere hitap eden ihale kapsamında Tuztepe, Topçukonağı, Sarıkamış, Dervişbey, Sıraçalı, Yaykın, Ayranlı, Kiremetçilik, Koşu Yeri, Ova Bağlığı, Ada Avluluları ve Karayokuş mevkiilerinde yer alan farklı büyüklüğe sahip olan 81 tarım arazisi ihale yöntemi ile kiraya verilecek. Tarım arazisi kiralama ihalesi 30 Kasım 2021 tarihinde Salı günü saat 10:00'da Belediye Encümeni huzurunda İpsala Belediye Düğün salonunda yapılacak. 

tarım arazileri kiraya veriliyor

Dilediği ve kuru mahsul ekimine kiraya verilecek araziler 2022 yılı için bir yıllığına kiraya verilecek. İhalede belirlenen tarım arazisi kiralama bedeli için isteyen kişiler peşin ödeme yapabileceği gibi isteyen kişi ya da kurumlar belirlenen kira bedelinin yarısını ihale yerinde nakit olarak peşin, yarısını ise 02 Mart 2022 tarihli Banka kesin teminat mektubu sözleşme imzalanmadan önce Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim etmekle yükümlü tutulacaklar. 

Tarım arazisi kiralama ihalesi için belirlenen yüzde 3'lük geçici teminat tutarının ihale saatine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğüne yatırılması olması şartı aranacaktır. İhale dosyası mesai saatleri içerisinde isteyen kişiler tarafından Emlak Memurluğu'nda görülebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@