Resmi Gazete Kararı! Diyarbakır Kayapınar Talaytepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

Diyarbakır Kayapınar Talaytepe Mahallesinde yer alan bazı alanlar, Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında kentsel dönüşüm ve proje geliştirme alanı ilan edildi.

Resmi Gazete Kararı! Diyarbakır Kayapınar Talaytepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

Kentsel dönüşüm alanlarına ilişkin Resmi Gazete'de yeni kararlar yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karar Diyarbakır ili Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesinde yer alan alanları kapsıyor. İşte o karara ilişkin detaylar.

DİYARBAKIR KAYAPINAR TALAYTEPE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KARARI

10 Nisan tarihinde tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanlığı Kararları yer aldı.

Kentsel dönüşüm alanlarına ilişkin kararların yer aldığı bu yönetmeliklerden bir tanesi de Diyarbakır için oldu. Yayımlanan "Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Talaytepe Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3811)" düzenlemede şu ifadeler yer aldı.

Resmi Gazete Kararı! Diyarbakır Kayapınar Talaytepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi - Resim 1

"Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Talaytepe Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesi gereceğince karar verilmiştir"

Ekli Karar

Resmi Gazete'de yer alan aynı düzenlemede ayrıca kentsel dönüşüm adına ekli kararda yer aldı.

Resmi Gazete Kararı! Diyarbakır Kayapınar Talaytepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi - Resim 2

Ekli karar kapsamında, Kayapınar İlçesi Talaytepe Mahallesinde kentsel dönüşüm alanı içerisinde yer alan hazineden belediyeye devredilen alanlar, kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlanmadan, imar planı uygulanmadan satılamaz.